Pakiet usług dla młodych klientów od Banku Pekao

1 września br. Bank Pekao wprowadza do oferty bezpłatny, promocyjny pakiet usług dla młodych klientów od 18 do 30 roku życia, którzy korzystają z usług bankowych w kraju i za granicą. Młodzi klienci wypłacą bezpłatnie środki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Pakiet dla młodych od Banku Pekao obejmuje bezpłatne prowadzenie rachunku w złotych – Eurokonto Intro, w ramach, którego młody klient wykona dowolną ilość bezpłatnych przelewów przez Internet, a także może swobodnie korzystać z bankowości mobilnej i dokonywać płatności przy użyciu smartfonu. Młody klient może również bezpłatnie prowadzić rachunki walutowe w czterech najpopularniejszych walutach: EUR, USD, GBP i CHF, co jest bardzo przydatne podczas wyjazdów na stypendia.

Karty debetowe do pakietu wydawane są również bezpłatnie. Możliwe jest wybranie wizerunku karty z szerokiego katalogu wizerunków. Bank nie pobierze opłaty miesięcznej w przypadku aktywnego korzystania z karty – wystarczą 4 transakcje bezgotówkowe w miesiącu. Dla młodych klientów, którzy wyjeżdżają na stypendia zagraniczne lub dużo podróżują i realizują transakcje w walutach obcych, przewidziana jest unikalna na rynku karta wielowalutowa. Jest to pierwsza karta w kraju, która automatycznie przepina się pomiędzy rachunkami klienta prowadzonymi w PLN oraz w czterech walutach: EUR, USD, GBP i CHF. Jeżeli klient zapłaci kartą wielowalutową za kawę w Krakowie, to transakcja zostanie rozliczona z rachunku prowadzonego w złotych, natomiast jeśli zrobi to w Monachium, to transakcja zostanie rozliczona z rachunku prowadzonego w euro. Klient zapłaci dokładnie tę kwotę w euro jaka widnieje na rachunku, bez dodatkowych kosztów przewalutowania.

W ramach promocji wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju są bezpłatne. Poza granicami kraju, klienci nie zapłacą prowizji wypłacając pieniądze z ponad 17 tys. bankomatów Grupy UniCredit, m.in. w Niemczech, Austrii, Włoszech, Chorwacji, Turcji, Czechach czy Słowacji.

Młodzi klienci, którzy prowadzą Eurokonto Intro, w razie wypadku lub nagłego zachorowania za granicą, objęci są bezpłatnym ubezpieczeniem assistance na terenie wszystkich państw świata. Ubezpieczenie obejmuje m.in. pokrycie kosztów leczenia, rekonwalescencji, transportu medycznego do Polski oraz pomocy prawnej.

Młodzi klienci mogą wygodnie płacić ze swojego Eurokonta telefonem. Wystarczy, że ściągną i zarejestrują się w aplikacji płatności mobilnych PeoPay. To rozwiązanie umożliwia realizacje płatności we wszystkich terminalach z funkcją zbliżeniową w kraju i za granicą. Przy pomocy smartfonu z aplikacją można zapłacić również w większości sklepów internetowych, a także wypłacić gotówkę w bankomatach Banku Pekao. Można również szybko i wygodnie zwrócić koledze pieniądze bez znajomości jego numeru rachunku.

Promocyjne warunki pakietu dla młodych obowiązują do 31 grudnia 2017 r. i dotyczą klientów do 30 roku życia, którzy założą Euronkonto Intro w okresie od 1 września do 31 grudnia 2015 r.

źródło: Bank Pekao SA