PeoPay jeszcze szerzej dostępny w Internecie

Dzięki współpracy Banku Pekao z PayU użytkownicy aplikacji mobilnej PeoPay mogą już płacić za zakupy na Allegro oraz w serwisach i sklepach internetowych udostępniających płatność kontem PayU. Dodatkowo klienci Banku Pekao mogą skorzystać z usługi PayU Express, pozwalającej na wykonanie e-przelewu do 50 zł jednym kliknięciem, bez konieczności logowania się do serwisu transakcyjnego Pekao. To kolejny krok mający na celu upowszechnienie aplikacji mobilnej PeoPay.

Płatności mobilne PeoPay to najszybszy sposób wykonywania transakcji w internecie przy kwotach powyżej 50 zł. Korzystając z usługi w serwisie Allegro należy kliknąć na logo Banku Pekao, następnie wystarczy telefonem zeskanować kod QR z ekranu komputera oraz zatwierdzić transakcję klikając „ok” lub w zależności od ustawienia aplikacji kodem e-PIN. Cała płatność trwa zaledwie kilka sekund. W przypadku dokonywania płatności w innych sklepach umożliwiających płatność kontem PayU, przed dokonaniem płatności z PeoPay, użytkownik będzie musiał zalogować się do swojego konta PayU.

 – Coraz więcej klientów korzysta z wygody zakupów internetowych, do niedawna jednak, sama płatność w Internecie nie była tak wygodna i szybka jak zakupy. Klienci musieli się logować do swoich rachunków internetowych, następnie autoryzować operację kodem. Płatności mobilne PeoPay pokazały, że w Internecie można zapłacić szybko i bezpiecznie. Już 15% operacji wykonywanych w aplikacji PeoPay to płatności w sieci z wykorzystaniem kodów QR. Dzięki udostępnieniu płatności mobilnych w koncie PayU, liczba ta z pewnością dynamicznie wzrośnie – powiedział Bartosz Zborowski, Dyrektor Biura Projektów Strategicznych w Banku Pekao.

Klienci Banku Pekao mogą już także korzystać z usługi PayU Express, która umożliwia wykonanie e-przelewu o wartości do 50 zł jednym kliknięciem, także na telefonie. Oznacza to, że transakcja eCommerce/mCommerce jest w całości realizowana na stronie sklepu lub w aplikacji mobilnej, bez konieczności przekierowania do banku. Realizując zakupy na Allegro wystarczy po dokonaniu zakupów wybrać płatność PayU Express z Bankiem Pekao i kliknąć płacę. Transakcje powyżej 50 zł wymagają dodatkowej autoryzacji, czyli zalogowania do serwisu Pekao24 lub uruchomienia aplikacji PeoPay.

Dzięki nowej funkcjonalności, aplikacją PeoPay można już płacić w większości sklepów internetowych.

źródło: Bank Pekao SA