Pierwszy miesiąc Konta Mieszkaniowego w PKO Banku Polskim

  • W pierwszym miesiącu od momentu wprowadzenia produktu do oferty klienci założyli ponad 900 Kont Mieszkaniowych.
  • Konto można zakładać od 10 sierpnia we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego.
  • Konto Mieszkaniowe, obok Bezpiecznego kredytu 2%, jest jednym z elementów Programu Pierwsze Mieszkanie.

Od 10 sierpnia we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego można zakładać Konta Mieszkaniowe w ramach Programu Pierwsze Mieszkanie. Przez pierwszy miesiąc założono ponad 900 takich rachunków. Konto Mieszkaniowe to drugi, obok Bezpiecznego kredytu 2%, element Programu Pierwsze Mieszkanie. Wnioski o Bezpieczny kredyt 2% można składać w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego już od początku lipca.

 – Zainteresowanie Programem Pierwsze Mieszkanie utrzymuje się na wysokim poziomie. Widzimy to zarówno w liczbach wniosków o Bezpieczny kredyt 2%, jak i liczbie założonych Kont Mieszkaniowych. To pokazuje, że młodym ludziom szczególnie zależy na zakupie pierwszego domu lub mieszkania, ponieważ jest to dla nich gwarancja stabilności i bezpieczeństwa. Jako największy bank w Polsce każdorazowo bierzemy udział w programach, które ułatwiają klientom realizacje ich podstawowych potrzeb. Konto Mieszkaniowe to dobra propozycja dla osób, które chcą zacząć systematycznie oszczędzać na pierwszą własną nieruchomość lub na pierwszą nieruchomość dla swojego dziecka. Do tej pory średnia wpłata, jaką dokonali klienci na Konta Mieszkaniowe to 1,9 tys. zł – mówi Katarzyna Dziwulska, dyrektor pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej PKO Banku Polskiego.

Z Konta Mieszkaniowego mogą skorzystać osoby pomiędzy 13. a 45. rokiem życia. Aby w pełni wykorzystać rozwiązanie należy co miesiąc regularnie wpłacać od 500 do 2000 zł. Jeden miesiąc w roku klient może wykorzystać na „wakacje od oszczędzania” bez żadnych konsekwencji. Najważniejszymi korzyściami z prowadzenia Konta Mieszkaniowego jest możliwość otrzymania premii mieszkaniowej oraz zwolnienie odsetek z podatku dochodowego. Premia mieszkaniowa przysługuje po 3 latach prowadzenia konta. Jedna osoba może założyć jedno Konto Mieszkaniowe. Maksymalny okres prowadzenia rachunku to 10 lat. Prowadzenie Konta Mieszkaniowego jest bezpłatne, bank przygotował atrakcyjne oprocentowanie 5,35 proc. w skali roku, obowiązujące do 31.12.2023 r. Szczegółowe informacje publikujemy na stronie: www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/konta-oszczednosciowe/konto-mieszkaniowe.
Do końca września promocyjne oprocentowanie Konta Mieszkaniowego wspiera kampania marketingowa promująca Program Pierwsze Mieszkanie. Działania promocyjne pod hasłem „Bezpieczeństwo rodziny na przyszłość” prowadzone są w telewizji, radiu oraz Internecie. Kampania realizowana będzie przy współpracy z domem mediowym Sigma Bis oraz agencją kreatywną AWX.
Konto Mieszkaniowe to drugi element Programu Pierwsze Mieszkanie. Od 3 lipca klienci mogą składać wnioski o Bezpieczny kredyt 2%, w ramach którego przez 10 lat raty kredytu są pomniejszone o dopłaty z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Z oferty mogą skorzystać osoby przed 45. rokiem życia, które dotychczas nie miały mieszkania lub domu. Dopłatami są objęte kredyty na maksymalnie 500 tys. zł dla singla lub 600 tys. dla małżeństwa oraz pary z dzieckiem lub singla z dzieckiem. Od początku udostępnienia możliwości składania wniosków o Bezpieczny kredyt 2% w PKO Banku Polskim, w ciągu pierwszych dwóch miesięcy klienci złożyli prawie 17 tys. wniosków, z czego podpisano ponad 2 tys. umów kredytowych. Szczegóły na stronie: www.pkobp.pl/klient-indywidualny/kredyty-pozyczki/bezpieczny-kredyt-2-procent.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski