Piotr Konarski nowym szefem Zespołu Sprzedaży Rkantor.com

Platforma do wymiany walut i przelewów Rkantor.com wprowadza nowe produkty i rozwija zespół sprzedaży. Od listopada kieruje nim Piotr Konarski, manager z 25-letnim doświadczeniem na rynkach finansowych.

– Nowy szef Zespołu Sprzedaży Rkantor.com ma unikalne kompetencje, na które składa się m.in. ogromne doświadczenie z zakresu zarządzania pozycją walutową firmy – mówi Michał Hojowski, prezes Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej Rkantor.com. – W latach 1992-1993 jako dealer walutowy Banku Handlowego zawierał pierwsze transakcje wymiany walut na powstającym wtedy polskim rynku międzybankowym. W 1994 roku szkolił się i pracował w Banku Handlowym w Londynie, a w 1997 roku odbył staż na desku FX  w londyńskim oddziale niemieckiego WestLB – opowiada Michał Hojowski.

W okresie, kiedy Piotr Konarski zarządzał zespołem dealerów walutowych Banku Handlowego, osiągnął on pozycję kluczowego animatora FX na rynku walutowym w Polsce.

– Zespół Sprzedaży Rkantor.com prężnie się rozwija, dlatego chcieliśmy, aby osoba nim zarządzająca miała też doświadczenie w budowaniu zespołu i wyznaczaniu najwyższych standardów w obsłudze klientów – wyjaśnia Michał Hojowski. – Piotr Konarski okazał się idealnym kandydatem – przez 10 lat bezpośrednio zarządzał dealerami obsługującymi małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje w Departamencie Capital Markets Sales Raiffeisen Polbank, przez dekadę był również senior managerem WestLB Bank Polska S.A., gdzie bezpośrednio współpracował z firmami na polu operacji walutowych – podkreśla Michał Hojowski.

Piotr Konarski w czasie pracy w Raiffeisen Polbank wraz z Warszawskim Instytutem Bankowości i przy współudziale ACI Polska zorganizował proces certyfikacji dealerów walutowych banku i przygotował do egzaminu swoich pracowników. Certyfikat otrzymali wszyscy uczestnicy szkolenia. Nowy Szef Zespołu Sprzedaży Rkantor.com dwukrotnie otrzymał też nagrodę R-Stars dla najlepszego managera sprzedaży Raiffeisen Polbank; był też kilkukrotnie nominowany do tego wyróżnienia.

– Moim celem jest stworzenie najlepszego zespołu sprzedaży w Polsce – mówi Piotr Konarski. Równolegle poszerzamy ofertę produktową – wprowadziliśmy m.in. 14 nowych walut, w planach są też kolejne przedsięwzięcia, które sprawiają, że Rkantor.com jest najlepszą platformą do wymiany walut i przelewów dla firm – podsumowuje Piotr Konarski.

ŹRÓDŁORkantor