PKO Bank Polski laureatem „Lamparta 2015”

PKO Bank Polski został doceniony za zmianę wizerunku dzięki wyróżniającym się kampaniom reklamowym. W konkursie, na najbardziej podziwianą kreację marki bankowej i ubezpieczeniowej otrzymał „Lamparta 2015”.

Bank zyskał uznanie m.in. za: pomysłową platformę komunikacyjną, odmłodzenie wizerunku i atrakcyjny przekaz marketingowy dedykowany młodym klientom. Ideą, przyznawanej przez agencję badawczą TNS Polska od 12 lat nagrody „Lamparty”, jest wyróżnienie tych banków i towarzystw ubezpieczeniowych, które w ciągu danego roku najefektywniej kreowały wizerunek swojej marki. Laureaci są typowani na podstawie badania przeprowadzanego wśród bankowców i ubezpieczycieli. Wręczenie nagród odbyło się podczas dorocznej Konferencji Finansowej TNS Polska „I żyli długo i szczęśliwie? Burzliwe losy konsumentów w świecie finansów”. Dyplom i statuetkę za zajęcie drugiego miejsca w kategorii „banki” odebrała Monika Gondek, dyrektor Biura Komunikacji Marketingowej w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski, statuetkę „Lamparta” otrzymał po raz kolejny. W 2013 roku – za zmianę w postrzeganiu i pozycjonowaniu marki, innowacyjność, stałą i spójną kampanię medialną oraz atrakcyjną ofertę produktową. W 2012 roku natomiast – branża doceniła dobrą reklamę i promocję marki PKO Banku Polskiego.

Działania marketingowe Banku mają realny wpływ na wzrost potencjału biznesowego i są doceniane przez rynek. W ubiegłym tygodniu PKO Bank Polski zdobył laury w prestiżowym Polskim Konkursie reklamy: złoto i srebro za spot „Palec” oraz brąz – za „Nos”. Obie reklamy są elementami trwającej od ponad roku platformy komunikacji marketingowej Banku – „Organizm, czyli bank z życia wzięty”. W 2014 r. spot reklamowy przejrzystej karty kredytowej PKO Visa „Kamień z serca” zwyciężył w konkursie na „Najlepszą reklamę produktu kartowego wyemitowaną w polskich mediach”. Bank otrzymał również – złotą i brązową statuetkę Effie oraz Grand Prix w kategorii Long term marketing excellence.

źródło: PKO Bank Polski