PKO Bank Polski Partnerem Strategicznym Festiwalu Wratislavia Cantans

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, w tym roku trwa do 19 września 2015 roku. To, jedno z największych wydarzeń muzycznych w Europie obchodzi jubileusz 50-lecia. Koncerty z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych artystów, które jak co roku, tłumnie zgromadzą melomanów z całego świata, odbywać się będą w nowej siedzibie Narodowego Forum Muzyki, wrocławskim ratuszu i miejskich kościołach. PKO Bank Polski jest Partnerem Strategicznym wydarzenia.

PKO Bank Polski, od lat jest mecenasem Międzynarodowego Festiwalu Wratislawia Cantans, a od 2014 roku także Narodowego Forum Muzyki, które powstało z połączenia Festiwalu oraz Filharmonii im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu. Bank, jako Partner Strategiczny zapewnia wsparcie instytucjonalne, ale także udogodnienia dla widzów, którzy otrzymują zniżki płacąc za bilety kartami Banku lub korzystając z aplikacji IKO.

Podczas festiwalu zabrzmi m.in.  IX Symfonia Gustava Mahlera w wykonaniu Israel Philharmonic Orchestra pod batutą Zubina Mehty – uznawanej za jedną z najlepszych orkiestr na świecie oraz Symfonia tysiąca tego kompozytora – w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej, trzech chórów NFM oraz solistów, pod kierunkiem Jacka Kasprzyka.

Ideą Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, i to od 50 lat, jest budowanie więzi między współczesnością a tradycją oraz muzyką nowoczesną a dawną. Podkreśleniem tych założeń jest zaproszenie do udziału w festiwalu trzykrotnych zdobywców nagrody Grammy – sekstetu eighth blacbird i Agaty Zubel z programem „Urodzeni szaleńcy”,łączącym muzykę awangardową ze śpiewem i performancem.

PKO Bank Polski jest Partnerem Strategicznym Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans oraz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, którego nowa siedziba została otwarta 4 września. Bank od wielu lat jest mecenasem kultury wspierając m.in. Filharmonię Warmińsko-Mazurską, Operę na Zamku w Szczecinie, Operę w Krakowie  orazBydgoski Festiwal Operowy . Jest partnerem tytularnym Festiwalu PKO Off Camera,  sponsorem Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza ALE KINO w Poznaniu.

źródło: PKO Bank Polski