PKO Bank Polski sponsorem tytularnym 16. PKO Poznań Maratonu

PKO Bank Polski zaprasza na jedną z największych imprez biegowych w Polsce, która odbędzie się na początku października. Wystartuj w 16. PKO Poznań Maratonie i przyłącz się do akcji charytatywnej. Czekamy na Ciebie na starcie, gdzie możesz odebrać kartkę z napisem „biegnę dla…”. W zawodach pobiegną również pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

PKO Bank Polski od wielu lat był sponsorem generalnym imprezy. W tym roku został jej sponsorem tytularnym. Zapisy na 16. PKO Poznań Maraton ruszyły 29 kwietnia rano i w ciągu kilku godzin na bieg zarejestrowało się ponad 500 osób.

PKO Bank Polski już po raz szósty wspiera Poznań Maraton, tym razem jako sponsor tytularny.Warto pobiec w stolicy Wielkopolski nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla…” i tym samym komuś pomóc – mówi Tomasz Cemel, Dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton, PKO Silesia Marathon czy Warszawska Triada Biegowa. Podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla…” można odbierać przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował ponad 100 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ok. 27 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom ok. 1,44 mln zł. Tylko w 2014 r. 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach „biegnę dla…“. Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł. W 2015 r. Fundacja PKO Banku Polskiego mogła wypłacić już 170 tys. zł. dotacji dla osób potrzebujących wsparcia.

Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza to odbywający się od ponad 10 lat bieg uliczny na dystansie 42,195 km. W 2014 r. ukończyło go 6 326 osób. Uczestników wspierają zawsze tłumy kibiców oraz kilkadziesiąt zespołów muzycznych dopingujących na całej trasie maratonu. Tegoroczna rywalizacja rozpocznie się 11 października. Miasteczko maratońskie powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich, start będzie się tuż obok nich, na ul. Grunwaldzkiej, a meta na Placu Marka na MTP. Szczegółowa trasa oraz imprezy towarzyszące zostaną podane wkrótce.

Bank był w tym roku także partnerem 8. Poznań Półmaratonu, który odbył się 12 kwietnia.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

źródło:PKO Bank Polski