PKO Bank Polski zaprasza na 4. półmaraton w Piekarach Śląskich – pomóżmy Miłoszowi

Już w sobotę w Piekarach Śląskich odbędzie się 4. PKO Piekarski Półmaraton. To kolejny z biegów zaliczanych do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Biegacze rywalizować będą także na trasie 10 km w Nocnej zaDyszce. Na linii startowej zamelduje się ponad dziewięciuset uczestników. Chętni będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc w rehabilitacji 10 – letniego Miłosza. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

– Kontynuujemy tegoroczną PKO Koronę Śląskich Półmaratonów. Zachęcam bardzo serdecznie do udziału w czwartym już półmaratonie i Nocnej zaDyszce w Piekarach Śląskich. To kolejna szansa na poprawę biegowych wyników i sprawdzenie swoich sił. To również okazja, by przyłączyć się do akcji charytatywnej Fundacji PKO Banku Polskiego i wesprzeć leczenie małego Miłosza – mówi Aldona Geisner, Dyrektor Oddziału 1. PKO Banku Polskiego w Piekarach Śląskich.

Na liście startowej półmaratonu i biegu na 10 km w Piekarach Śląskich jest ponad dziewięciuset zawodników. Wystartują w sobotę o godz. 21:00. Trasa biegu poprowadzi od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przez Kopiec Wyzwolenia, ulicami: Jana Pawła II, Bytomską i Józefską.
Od godz. 12:00 na stadionie MOSiR odbędą się biegi dla dzieci, w których rywalizować będą zawodnicy z roczników 2008 i młodsi.
Półmaraton w Piekarach Śląskich zaliczany jest do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. W jej skład wchodzi sześć niezwykłych biegów: 14. PKO Półmaraton Katowicki, 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, 4. PKO Piekarski Półmaraton, 4. PKO Tarnogórski Półmaraton, 14. PKO Bytomski Półmaraton, 9. PKO Półmaraton Gliwicki. Biegacze, którzy ukończą minimum 4 z 6 wskazanych biegów otrzymają tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów oraz unikalną pamiątkę.
W trakcie 4. PKO Piekarskiego Półmaratonu i biegu na 10 km, biegacze mogą wziąć udział w akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc 10 – letniemu Miłoszowi. Chłopiec urodził się jako skrajny wcześniak, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych (m.in. mózgowe porażenie dziecięce oraz dyzatrię – zaburzenia mowy). Wymaga ciągłej rehabilitacji i terapii. Miłosz jest podopiecznym Fundacji Słoneczko.
Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie chłopca przyczepią do koszulek specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Miłosza. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta. Identyfikatory akcji biegnę dla Miłosza będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.
W 2023 r. odbyło się już 20 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 7,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 220 tys. zł na leczenie 23 osób.
Od początku istnienia programu zorganizowano 526 akcji biegnę dla…, dzięki którym wsparto 597 osób kwotą ponad 6,86 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 300 tys. biegaczy.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski