PKO Bank Polski zaprasza na Cavaliada Summer w Świnoujściu – niezwykłe zawody jeździeckie na plaży

Od 22 do 25 czerwca w Świnoujściu odbędzie się niezwykła Cavaliada Summer 2023, jedne z dwóch międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody na świecie zorganizowanych na plaży. To cztery dni zawodów jeździeckich, pokazów i pięknych emocji. Sponsorem głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

– Serdecznie zapraszam na niezwykłe wydarzenie jeździeckie, czyli Cavaliada Summer 2023. To jedyne w Europie i drugie na świecie międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody organizowane na plaży. Po siedmiu latach rywalizacja wraca nad Morze Bałtyckie, na piękną i szeroką plażę w Świnoujściu. Jestem pewien, że ponownie przyciągnie rzesze miłośników jeździectwa i dostarczy pięknych emocji sportowych – mówi Tomasz Cemel, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Cavaliada Summer to niezwykłe wydarzenie organizowane na jednej z najszerszych plaż w Polsce, o szerokości ok. 100 metrów. To jedyne zawody jeździeckie na plaży w Europie.
W zawodach weźmie udział ponad 160 zawodników i blisko 230 koni. Na liście zawodników są reprezentanci dziewięciu państw: Argentyny, Danii, Estonii, Niemiec, Włoch, Litwy, Szwecji, Ukrainy i oczywiście Polski.
W Świnoujściu przez cztery dni fani sportów jeździeckich będą mogli podziwiać rywalizację w skokach przez przeszkody, konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi, a także specjalne pokazy. W niedzielę zawodnicy zmierzą się m.in. w PKO Bank Polski GRAND PRIX.
W ramach Cavaliada Future rywalizować będą młodzi jeźdźcy na kucach i w sztafecie o nagrodę PKO Banku Polskiego.
Zawodom towarzyszyć będą Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. W strefie expo będzie można również odwiedzić specjalne stanowisko PKO Banku Polskiego, z licznymi atrakcjami szczególnie dla młodszych fanów jeździectwa.
PKO Bank Polski wspiera zawody z cyklu Cavaliada Tour od przeszło 10 lat. To największy w Polsce cykl konkursów jeździeckich, autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.
Wspieranie sportu – profesjonalnego i amatorskiego – pełni bardzo ważną rolę w społecznej aktywności PKO Banku Polskiego. Prowadzi specjalny program „PKO Biegajmy razem”. Wspiera imprezy biegowe w całym kraju. Jest organizatorem PKO Biegu Charytatywnego, odbywającego się jednocześnie w kilkunastu miastach w kraju. Od 2019 roku jest sponsorem tytularnym PKO Ekstraklasy.
Promujemy wśród Polaków zdrowy, aktywny tryb życia, połączony ideą dobroczynności. Na każdym wspieranym przez Bank biegu Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje akcje charytatywne biegnę dla… Zawodnik, który startuje w biegu ze specjalnym identyfikatorem i przekroczy linię mety, wesprze potrzebujące osoby.
Więcej o zaangażowaniu banku w promocję sportu można przeczytać na stronach:
www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski