Płać BLIKIEM wygodnie, szybko i bezpiecznie

Dzięki systemowi BLIK, opracowanemu przez Polski Standard Płatności, płacenie smartfonem stało się proste jak nigdy dotąd. Wyposażone w niego aplikacje bankowe pozwalają na dokonywanie zakupów w internecie, opłacenie rachunków w sklepach tradycyjnych, a także na wypłaty pieniędzy z bankomatów.

Urządzenia mobilne cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Z myślą o najnowszych trendach i użytkownikach bankowości mobilnej, Polski Standard Płatności opracował system BLIK, który pozwala w wygodny i bezpieczny sposób dokonywać płatności przy pomocy smartfonów. Dzięki niemu możliwe jest wypłacanie pieniędzy z bankomatu, płacenie za zakupy w sklepach tradycyjnych i internetowych, a także transfer środków rodzinie i znajomym. Wszystko wedle naszych potrzeb.

Korzystanie z BLIKA jest niezwykle proste i wymaga jedynie pobrania odpowiedniej dla naszego banku aplikacji. Wygenerowany przez nią kod podajemy przy kasie, wpisujemy na stronie sklepu internetowego lub w bankomacie, a następnie potwierdzamy operację w telefonie. To szybki i bezpieczny sposób, który nie wymaga od użytkowników przepisywania danych do przelewu czy noszenia ze sobą gotówki. Jedynie kilka kliknięć i płatność zostaje zrealizowana.

Z BLIKA można już korzystać w ponad 50 tysiącach sklepów, kawiarni i innych lokali w całej Polsce. System pozwala też na dokonywanie płatności w tysiącach sklepów internetowych, a także na wypłacanie gotówki z ponad 5 500 bankomatów w całej Polsce i to bez karty. Wystarczy użyć generowanych kodów jednorazowych, które są ważne tylko przez 2 minuty.

Aby korzystać z systemu płatności mobilnej BLIK wystarczy mieć konto i aplikację mobilną jednego z najnowocześniejszych banków w kraju – Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego i Inteligo. System jest otwarty na nowych partnerów.

Więcej informacji na temat nowego systemu płatności mobilnych BLIK można znaleźć na: www.polskistandardplatnosci.pl oraz www.blikmobile.pl

źródło:PSP