Płać ZUS regularnie i zyskaj nawet 600 zł z mBiznes kontem

mBank ponownie premiuje klientów opłacających składki ZUS z rachunku firmowego. Przedsiębiorcy mogą zyskać nie tylko 600 zł, ale też lepsze warunki finansowania w banku, ponieważ terminowe płacenia składek to także wyższa zdolność kredytowa.  

Z danych z ZUS wynika, że na koniec lipca 2014 roku zaległości z tytułu niepłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne wyniosły prawie 7 mld zł. Oprócz odsetek za spóźnienie czy grzywny, ZUS może także wystąpić do sądu upadłościowego z wnioskiem o pozbawienie konkretnej firmy prawa do prowadzenia działalności gospodarczej. Nieterminowe płacenie składek może też wpłynąć na wiarygodność firmy.

– Opłacanie składek to istotny element brany pod uwagę przez banki, przy szacowaniu zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Ma wpływ na to czy i na jakich warunkach przedsiębiorca dostanie potrzebne środki np. na rozwój firmy. Bank sprawdza, czy składki były płacone z konta, a jeśli nie – prosi o odpowiednie zaświadczenie z ZUS – wyjaśnia Marek Piotrowski, zastępca dyrektora departamentu małych i średnich firm w  mBanku.

Dlatego mBank, by zachęcić klientów do terminowego regulowania tych zobowiązań, comiesięczne wpłaty nagradza dodatkowymi środkami. Klienci, który do końca lipca otworzą rachunek mBiznes konto Start lub Komfort i będą opłacać z niego składki ZUS na kwotę przynajmniej 250 zł, zyskają 50 zł miesięcznie. Czyli aż 600 zł w ciągu roku. Dodatkowo zaoszczędzą także na prowadzeniu rachunku, ponieważ przez 12 miesięcy będą mogli z niego korzystać za darmo.

– To już trzecia odsłona kampanii dla klientów firmowych na podobnych zasadach. Widzimy, że przedsiębiorcy chętnie z niej korzystają, ponieważ pozwala na realne oszczędności. Działania promocyjne z I kwartału tego roku przyniosły wzrost sprzedaży o ponad 90 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku, gdy promocja nie obowiązywała – mówi Marek Piotrowski.

Więcej informacji o ofercie znaleźć można na stronie mBanku.

źródło: mBank