Pracownicy Alior Banku zbierają kilometry dla Fundacji Rak’n’Roll

Trwa charytatywne wyzwanie sportowe Alior Banku pod hasłem „Chodźmy razem”. Akcja polega na wspólnym „zbieraniu” kilometrów, które Fundacja Alior Banku zamieni na 100 000 zł i następnie przekaże Fundacji Rak’n’Roll. Kwota zostanie przeznaczona na programy wspierające chorych na raka i ich bliskich.

„Chodźmy razem” to akcja charytatywna Alior Banku, której celem jest wsparcie działań Fundacji Rak’n’Roll. Pracownicy banku gromadzą kilometry podczas różnych aktywności, np. jazdy na rowerze, biegu czy spacerów.

Fundacja Rak’n’Roll od 13 lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych. Tworzy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Otrzymane w wyniku akcji „Chodźmy razem” 100 tys. zł organizacja wykorzysta na rozwój programu iPoRaku, w którym pomaga ozdrowieńcom w powrocie do życia po chorobie oraz na prowadzenie grup wsparcia dla osób chorych i ich bliskich.

– Nasze wyzwanie nie tylko wesprze Fundację Rak’n’Roll, ale również przyczyni się do integracji pracowników Alior Banku, którzy wzajemnie motywują się do aktywności fizycznej w szczytnym celu. Cieszymy się, że akcja jest wielowymiarowa i dbając o swoje zdrowie, możemy pomagać innym. Liczymy, że nasz przykład stanie się inspiracją dla innych – mówi Karolina Fetraś, prezes Fundacji Alior Banku.

– Pomagamy naszym podopiecznym i ich bliskim w przechodzeniu przez chorobę, ale też robimy wiele, by utrudniać życie rakowi. Bardzo cieszą nas inicjatywy, które oprócz wspierania naszych programów pomocowych angażują społeczność w aktywności zmniejszające ryzyko zachorowania, a taką niewątpliwie jest sport. Rak nie lubi ruchu. Trzymamy kciuki za pracowników Alior Banku i wierzymy, że dzięki wyzwaniu „Chodźmy razem” aktywność fizyczna stanie się ich przyjemną rutyną – mówi Monika Dąbrowska, członkini zarządu Fundacji Rak’n’Roll.

Wyzwanie prowadzone jest w aplikacji Activy, która pomaga w budowaniu zdrowych nawyków poprzez zadania sportowe dla użytkowników.

Fundacja Alior Banku powstała w 2022 roku. Jej misją jest m.in. prowadzenie działań służących ochronie zdrowia, wspieranie edukacji oraz rozwój innowacji i przedsiębiorczości. Realizuje ją zarówno poprzez autorskie programy, jak i współpracę z innymi fundacjami.

ŹRÓDŁOAlior Bank