Prezes ING Banku Śląskiego bankowcem roku

Prezes ING Banku Śląskiego, Małgorzata Kołakowska, drugi rok z rzędu została wyróżniona tytułem “Bankowca Roku” przez prestiżowy miesięcznik “Forbes”.

Jak piszą autorzy rankingu, ING Bank Śląski “ma wszystko, co powinien mieć dobrze zarządzany bank: dba o bezpieczeństwo oszczędzających, a jednocześnie bije rekordy sprzedaży kredytów i wypracowanych zysków”. Podkreślają, że “kiedy po kryzysie znaczna część banków osłabła, firma prowadzona przez Małgorzatę Kołakowską wrzuciła drugi bieg i zdobywa coraz więcej rynku”.

Metodologia rankingu miesięcznika “Forbes” pozwala ocenić w sposób jak najbardziej wszechstronny poszczególne banki działające w Polsce. Punkty w rankingu są przyznawane na podstawie 14 wskaźników, które obrazują efektywność działania (np. rentowność kapitału własnego czy relacje kosztów do dochodów), wzrost biznesu, ale także kontrolę ryzyka (m.in. współczynniki wypłacalności i odsetek kredytów nieregularnych). W przypadku zdecydowanej większości parametrów ING Bank Śląski otrzymał najwyższe możliwe oceny tj. czwórki i piątki. W sumie bank zdobył 83 na 100 punktów, o jeden punkt więcej niż rok wcześniej.

Redakcja “Forbesa” zaprosiła również do współpracy uznanych bankowców, którzy obecnie nie pracują w żadnym banku, dzięki czemu mogli obiektywnie oceniać uczestników rankingu. W gronie jury znaleźli się m.in. byli członkowie zarządów BRE Banku, BZ WBK, Pekao SA i Alior Banku.

źródło:ING Bank Śląski