Prof. dr hab. Konrad Raczkowski nowym członkiem Rady Nadzorczej mPay S.A.

W dniu 30 czerwca 2023 r. Zarząd mPay S.A. na mocy uchwały Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki powołał nowego członka Rady Nadzorczej. Został nim prof. dr. hab. Konrad Raczkowski, ceniony ekspert finansowy, ekonomista i menedżer.

Pozyskanie do grona członków Rady Nadzorczej prof. dr. hab. Konrada Raczkowskiego jest dla mPay S.A. wzmocnieniem kompetencyjnym w zakresie m.in. finansów i bankowości mobilnej.  Raczkowski to uznany ekonomista i menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, nadzorowaniu i doradzaniu w spółkach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) oraz Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE).

To dla nas niezwykle ważne, że osoba z tak bogatym doświadczeniem zarówno w branży finansowej, jak i w zarządzaniu i nadzorowaniu dużymi organizacjami będzie wspierała naszą spółkę. Daje nam to zupełnie nowe możliwości, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromny wkład Pana Konrada Raczkowskiego w rozwój polskiego rynku finansowego – powiedział Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

O Prof. dr. hab. Konradzie Raczkowskim

Profesor nauk ekonomicznych, dr hab. w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi. Specjalizuje się w zarządzaniu w systemie gospodarczym, finansach publicznych oraz gospodarce nieoficjalnej i restrukturyzacjach przedsiębiorstw.

Prof. dr hab. Konrad Raczkowski jest prorektorem UKSW, profesorem Instytutu Ekonomii i Finansów oraz dyrektorem Centrum Gospodarki Światowej UKSW. W latach 2012-2021 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz kierownika katedry Zarządzania w Gospodarce. W latach 2015-2020 był członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Pełnił także m.in. funkcję Wiceprezesa Banku Ochrony Środowiska S.A., wiceprezesa Miedzi Copper Corp. w Vancouver i przewodniczył Radzie Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ S.A. Był również podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów (2015/2016). Współpracował z Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych w Brukseli oraz Instytutem Bezpieczeństwa i Polityki Rozwoju w Sztokholmie (Visiting Fellow).

Odbył trzyletni staż habilitacyjny nauk ekonomicznych w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „Orgmasz” w Warszawie (2006-2009). Jest stypendystą rządu Szwecji z zakresu zarządzania (2009), członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego (VI kadencji), członkiem Royal Economic Society oraz British Academy of Management. Autor ponad 120 publikacji naukowych.

Spółka mPay S.A. jest wiodącym polskim dostawcą rozwiązań z obszaru m-płatności. Działa na rynku od 2003 roku, tworząc i rozwijając innowacyjne instrumenty umożliwiające realizację transakcji finansowych za pomocą urządzeń mobilnych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja mPay, umożliwiająca m.in. opłacanie rachunków, zakup biletów komunikacyjnych, regulowanie należności za parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu.

ŹRÓDŁOmPay S.A.