Prosty kredyt inwestycyjny dla MSP w ofercie mBanku

Możliwość sfinansowania nawet do 100 proc. wartości netto inwestycji w uproszczonej procedurze proponuje mBank małym i średnim przedsiębiorstwom w ramach nowej oferty prostego kredytu inwestycyjnego.

Nowy produkt adresowany jest przede wszystkim do przedsiębiorstw planujących powiększenie albo odnowienie majątku firmowego tj. zakup maszyn, urządzeń oraz środków transportu.

Może być również wykorzystany do refinansowania nakładów już poniesionych przez klienta na zakup środków trwałych albo, dzięki przeniesieniu kredytu inwestycyjnego z innego banku, do zoptymalizowania bieżących kosztów obsługi zadłużenia.

Uproszczona procedura udzielenia kredytu obejmuje m.in. mniejsze wymogi w zakresie udziału własnego klienta oraz dokumentacyjne – do oceny kredytowej mBank nie wymaga przedkładania prognoz na cały okres finansowania oraz biznes planu.

Podstawowe parametry kredytu:

  • waluta: zloty, euro i dolar amerykański
  • okres spłaty: do 5 lat
  • zabezpieczenie: przedmiot finansowania

– Obserwujemy zwiększone zainteresowanie finansowaniem inwestycyjnym. Sprzyjają temu  zarówno otoczenie makroekonomiczne jak i większa dostępność kredytu bankowego. Małe i średnie firmy zwykle najszybciej reagują na szanse rynkowe. Dobre warunki wykorzystują m.in. inwestując w rozwój potencjału działalności gospodarczej. Prosty kredyt inwestycyjny jest narzędziem pomocnym w realizacji tych planów – mówi Marcin Lucimiński, kierujący wydziałem rozwoju sieci i bankowości MSP w mBanku.

Prosty kredyt inwestycyjny jest propozycją w ramach oferty bankowości korporacyjnej dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących pełną księgowość. Szczegółowe informacje są dostępne u doradców ds. MSP w oddziałach korporacyjnych.

Źródło: mBank