Raiffeisen Polbank otworzył 150 tysięcy Wymarzonych Kont – ich posiadacze ulokowali w banku już ponad miliard złotych

  • W ciągu niespełna pięciu miesięcy od wprowadzenia do oferty Wymarzonego Konta Raiffeisen Polbank otworzył już 150 tysięcy rachunków tego typu, a stopień zainteresowania klientów tą ofertą nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie;

  • Posiadacze Wymarzonych Kont ulokowali w banku już ponad miliard złotych, z czego ponad połowę utrzymują na oprocentowanym rachunku osobistym;

  • Ponad 85% posiadaczy Wymarzonego Konta skorzystało również z innego produktu w ofercie banku: karty kredytowej, kredytu gotówkowego lub produktu inwestycyjno-oszczędnościowego.

 Zainteresowanie klientów Wymarzonym Kontem Osobistym w Raiffeisen Polbanku jest wciąż bardzo wysokie. Tylko w czerwcu klienci otworzyli 30 tysięcy tych rachunków. Po trzech miesiącach od wprowadzenia do oferty bank miał 100 tysięcy Wymarzonych Konta, a po niespełna pięciu miesiącach jest ich już 150 tysięcy. Posiadacze Wymarzonego Konta wpłacili do banku już ponad miliard złotych, z czego większa część zgromadzona jest właśnie na nowych rachunkach. Dodatkowo, ponad 85% posiadaczy Wymarzonego Konta skorzystało już również z innego produktu w ofercie banku: karty kredytowej, kredytu gotówkowego lub produktu inwestycyjno-oszczędnościowego, co potwierdza wysoką atrakcyjność aktualnej oferty banku nie tylko w zakresie rachunku osobistego.

Obserwujemy, że posiadacze Wymarzonego Konta Osobistego aktywnie z niego korzystają, przelewając na nie pensję, realizując przelewy, płacąc kartą do konta i utrzymując na nim środki. Choć nie stawiamy im takich wymogów, to po prostu podoba im się nasze partnerskie i lojalne podejście. Doceniają gwarancję bezwarunkowego braku opłat za rachunek oraz jasne i czytelne warunki oprocentowania. Przez kilka miesięcy użytkowania konta jednoznacznie upewnili się, że w naszej ofercie nie ma żadnych ukrytych gwiazdek. Coraz chętniej korzystają również z innych produktów Raiffeisen Polbanku, doceniając ich czytelne i korzystne warunki. Mimo krótkiego czasu współpracy z bankiem zdecydowana większość, bo ponad 85% posiadaczy nowego rachunku, znalazła w ofercie również inne produkty dopasowane do swoich potrzeb. Ponad jedna trzecia z nich korzysta już, oprócz Wymarzonego Konta, z co najmniej dwóch dodatkowych produktów. My natomiast cały czas pracujemy nad kolejnymi ciekawymi rozwiązaniami, z których najbliższe planujemy udostępnić klientom już po wakacjach – mówi Tomasz Dymowski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą Produktową i Relacjami z Klientami Raiffeisen Polbank.

Użytkownicy Wymarzonego Konta Osobistego, jako dodatkowe produkty, najczęściej wybierają produkty depozytowo-inwestycyjne, kartę kredytową i produkty z bogatej oferty kredytowej. Rekordy popularności bije np. czteromiesięczna inwestycyjna lokata strukturyzowana, na której klient otrzymuje gwarancję zysku 1% w skali roku, ale zarobić może nawet 5%. Produkt ten daje pełną gwarancję kapitału (100%), a jego konstrukcja zakłada wzrost kursu dolara względem złotego i jest bardzo ciekawą alternatywą dla typowych lokat. Minimalna kwota, jaką można zainwestować w ten produkt, to 5 000 złotych, a bank nie pobiera żadnych opłat za subskrypcję lokaty.

Klienci chętnie korzystają również z kompleksowego rozwiązania, które Raiffeisen Polbank przygotował na wakacje. Mowa o pakiecie produktów, który zapewnia klientom możliwość prostego i wygodnego korzystania z usług bankowych bez konieczności ciągłego martwienia się o swoje finanse w czasie urlopu. W pakiecie znajdują się: karta debetowa do Konta Wymarzonego z dołączonym bezpłatnym atrakcyjnym ubezpieczeniem podróżnym, dodatkowa karta debetowa (bez opłaty za wydanie), dołączona do darmowego konta walutowego w euro i platforma walutowa R-Dealer, która daje możliwość szybkiego kupna waluty po atrakcyjnym kursie z poziomu komputera lub smartfona. Klienci mogą również rozkładać na nieoprocentowane raty wydatki związane z wakacjami dokonane kartą kredytową.

Wakacyjna propozycja Raiffeisen Polbank podoba się klientom, bo trafia w ich potrzeby, a korzystanie z niej jest proste, wygodne, a przy tym atrakcyjne cenowo. Oferta jest dostępna dla obecnych i nowych klientów banku – na takich samych warunkach. To nasza żelazna zasada, aby obecnym klientom zawsze udostępniać najlepsze oferty i to na tych samych warunkach, które mają nowi klienci. Takie podejście istotnie wyróżnia nas na rynku, a klienci bardzo je sobie cenią – zauważa Tomasz Dymowski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą Produktową i Relacjami z Klientami Raiffeisen Polbank.

Przypomnijmy, że Wymarzone Konto to rachunek, którego prowadzenie nie wiąże się dla klientów z żadnymi opłatami. Konto umożliwia m.in. bezpłatne przelewy internetowe, dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, bezpłatne wpłaty gotówki w oddziale i wpłatomatach banku oraz jedną darmową wypłatę gotówki w oddziale w miesiącu. Wszystko to klient otrzymuje bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków, za to z gwarancją, że pakiet będzie zawsze darmowy. Środki na Wymarzonym Koncie Osobistym są oprocentowane od pierwszej do ostatniej złotówki, a oprocentowanie jest uzależnione od wysokości stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i wynosi obecnie od 0,375% do 1,5% w zależności od kwoty.

Do rachunku klient może otrzymać kartę debetową, za którą obligatoryjna opłata – również na zawsze niezmienna – wynosi jedynie 3 zł miesięcznie. Do karty dołączony jest bezpłatny pakiet funkcjonalnych ubezpieczeń na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych oraz bardzo wygodne w działaniu ubezpieczenie podróżne. To ostatnie aktywuje się samo, kiedy klient zapłaci kartą za wycieczkę, rezerwację hotelu, przelot lub zrobi zakupy kartą poza granicami Polski. Co ważne, bank gwarantuje, że nie wprowadzi opłat za ten pakiet.

Wymarzone Konto dostępne jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku, którzy dotychczas korzystali z innych rachunków. Zmiana rachunku na nowe konto nie wiąże się z żadnymi kosztami, ani koniecznością zmiany numeru rachunku.

Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank zostało uznane za najlepsze konto w kategorii „bez spiny” portalu finansowego Comperia.pl. Zostało także uhonorowane Laurem Klienta w kategorii Odkrycie Roku. Tygodnik Polityka umieścił je na 2. miejscu w kategorii najlepszych kont dla klientów internetowych.

źródło: Raiffeisen Polbank