Raiffeisen Polbank wspiera walkę z mukowiscydozą

Ponad 102 tys. osób zaangażowało się już w akcję „Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych”, dzięki której zbierane są środki na walkę z mukowiscydozą. Na 10 dni przed końcem akcji jej uczestnicy przemaszerowali lub przebiegli prawie 5,8 mln kilometrów! Oznacza to, że Raiffeisen Polbank, który jest sponsorem wydarzenia, przekaże Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą ponad 50 tys. zł. Jeśli do końca maja zostanie osiągnięty wynik 10 milionów kilometrów, to bank wpłaci 100 tysięcy złotych na budowę centrum leczenia chorych na mukowiscydozę w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Akcję wspiera Justyna Kowalczyk, mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich sponsorowana przez Raiffeisen Polbank, zachęcając do zbierania za pośrednictwem aplikacji Endomondo kilometrów na rzecz chorych na mukowiscydozę.

Mukowiscydoza to nieuleczalna choroba dotykająca przede wszystkim płuca, które są zatykane śluzem wytwarzanym przez organizm. Z danych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą wynika, że średnia długość życia chorego w krajach Europy Zachodniej wynosi około 43 lat, podczas gdy w Polsce to zaledwie 22 lata.

Akcja „Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych” kończy się 31 maja br. Wystarczy dołączyć do rywalizacji w aplikacji Endomondo, by wziąć w niej udział. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.endomondo.com/challenges/21011903

źródło: Raiffeisen Polbank