Raiffeisen Solutions (Rkantor.com) dostarcza kantor online dla Poczty Polskiej

Raiffeisen Solutions, spółka prowadząca kantor internetowy Rkantor.com, dostarczyła rozwiązanie white label, które umożliwia klientom Poczty Polskiej wymianę walut online bez wychodzenia z domu. Kantor online to nie tylko wymiana walut, lecz także przelewy krajowe i zagraniczne oraz szereg dodatkowych usług.

Z internetowego kantoru udostępnionego przez Pocztę Polską można skorzystać przez stronę www.poczta-polska.pl. Aby dokonać pierwszej transakcji, wystarczy tylko zarejestrować się online, co zajmuje dosłownie chwilę. Kolejne operacje przeprowadza się po zalogowaniu do swojego profilu. Z szerokiej oferty usług wymiany walut online mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Oferta skierowana jest także do tych, którzy nie mają konta walutowego w żadnym banku. Klienci  Poczty Polskiej mogą korzystać m.in. z darmowych przelewów w złotówkach do wszystkich banków. Darmowe są też przelewy walutowe do 13 polskich banków. Są one księgowane błyskawicznie – średnio w 15 min.

Klienci Poczty Polskiej mają do dyspozycji 19 walut; poza tymi najpopularniejszymi, jak euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski również m.in.: jen japoński, dolar kanadyjski, korona czeska i rubel.

 Umożliwienie  wymiany walut online wpisuje się w strategię Poczty Polskiej. Dążymy do tego, by nasi klienci mieli do dyspozycji możliwie szeroki wachlarz nowoczesnych usług, zarówno pocztowych, jak i finansowych. W swojej ofercie mamy dopasowane do potrzeb konsumentów produkty bankowe i ubezpieczeniowe, a dzięki współpracy z Raiffeisen Solutions poszerzamy naszą ofertę o internetowy kantor wymiany walut – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

Badania pokazują, że wymiana walut w internecie staje się coraz popularniejsza. Do szybkiego wzrostu obrotów kantorów internetowych może przyczyniać się m.in. zwiększenie kwot przesyłanych za granicę przez imigrantów w Polsce, głównie przez obywateli Ukrainy (wg Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych w 2004 roku były to 2 mld zł, natomiast w 2016 r. to już 13,8 mld zł). Nie bez znaczenia jest też fakt, że internetowe kantory oferują korzystniejsze kursy wymiany niż tradycyjne.

Cieszymy się, że tak poważana instytucja jak Poczta Polska zdecydowała się skorzystać z naszego doświadczenia w oferowaniu rozwiązań umożliwiających wymianę walut po najlepszych kursach. – mówi Tomasz Mikoda, prezes zarządu Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej kantor internetowy Rkantor.com. W ciągu dwóch lat zdobyliśmy duże grono zadowolonych klientów, którzy chętnie korzystają z ciągle rozbudowywanej oferty. – Rkantor.com to nie tylko internetowy kantor, lecz także rozwiązania płatnicze umożliwiające łatwy, szybki i przede wszystkim bezpieczny dostęp do środków z każdego miejsca na świecie. Jako podmiot posiadający status Krajowej Instytucji Płatniczej i nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego skrupulatnie dobieramy partnerów, z którymi tworzymy ofertę produktową. Naszą misją jest tworzenie alternatywnych rozwiązań dla oferty tradycyjnych banków i innych instytucji finansowych – podsumowuje Tomasz Mikoda.

Poza wymianą walut, klienci kantoru internetowego będą mogli skorzystać z szeregu bezpłatnych usług, m.in.:

  • alertu kursowego, dzięki któremu klient natychmiast otrzyma powiadomienie SMS, że dana waluta osiągnęła pożądany przez niego kurs. Alert ustawia się w kilka sekund w panelu klienta – wystarczy wpisać parę walutową i interesujący klienta poziom kursu.
  • wymiany w odroczoną wpłatą, czyli wymiany po kursie obowiązującym w momencie zawierania transakcji, na którą środki można dosłać w ciągu dwóch dni roboczych. Dzięki temu możliwa jest wymiana po najkorzystniejszym dla klienta kursie, nawet w sytuacji, kiedy nie ma on w danej chwili środków w Portfelu.
  • przelewów zagranicznych do 245 miejsc na świecie – stawki za przelewy są stałe i niezależne od wysokości przesyłanej kwoty – od 1 euro do max. 15 zł.

Raiffeisen Solutions Sp. z o.o. – spółka, której 100% właścicielem jest Raiffeisen Polbank, założona  w 2014 roku. Raiffeisen Solutions prowadzi kantor internetowy Rkantor.com, który umożliwia wymianę walut online po najkorzystniejszych kursach, przelewy krajowe  i zagraniczne oraz wypłatę gotówki w oddziałach Raiffeisen Polbank. Rkantor.com to pierwszy na polskim rynku kantor internetowy z kapitałem bankowym, do korzystania z którego nie trzeba zakładać konta w żadnym banku. W 2017 roku Raiffeisen Solutions wprowadziło nową usługę dla klientów biznesowych – usługę white label.

ŹRÓDŁORkantor.com