Rekordowe 77 mln zł zysku mLeasingu w I kwartale, zmiany w zarządzie spółki

Należąca do Grupy mBanku spółka mLeasing wypracowała w I kwartale 2024 roku najwyższy wynik w ponad 30-letniej historii. W zarządzie firmy wiceprezeskę Ilonę Garanty, która wróciła do mBanku, zastąpił Dariusz Tucharz.

mLeasing wypracował w I kwartale 2024 roku 77 mln zł zysku. Oznacza to wzrost o 38 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym i 81 proc. więcej niż w IV kwartale 2023. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku spółka zawarła umowy leasingowe o wartości niemal 2 mld zł. Dało jej to 7 proc. udział w rynku.
– Poza rekordowym zyskiem, szczególnie cieszy systematyczny wzrost udziału „elektryków” w rejestracjach aut. Już 14 proc. zawieranych przez nas umów dotyczy tego typu samochodów. Daje nam to drugą pozycję na rynku – mówi Cezary Raczyński, prezes mLeasingu. – Realizujemy więc strategię, w ramach której wspieramy naszych klientów w zielonej transformacji – dodaje.

Zarząd mLeasingu. Od lewej prezes Cezary Raczyński, wiceprezeska Katarzyna Szerling i wiceprezes Dariusz Tucharz.

Nowym wiceprezesem mLeasingu został związany ze spółką od 2003 roku Dariusz Tucharz,  dotychczasowy dyrektor departamentu sprzedaży i rozwoju biznesu w spółce. Będzie odpowiadał za obszar ryzyka, finansów, compliance oraz IT. Pełniąca do tej pory tę funkcję Ilona Garanty przechodzi do mBanku, gdzie będzie dyrektorem zarządzającym w pionie bankowości korporacyjnej.
– Ostatni rok był czasem dynamicznego rozwoju nie tylko spółki, ale również osobistego dla nas i naszych kluczowych liderów. Cieszę się bardzo, że w ramach grupy mBanku możemy dalej rozwijać ten potencjał – mówi Cezary Raczyński.
– Jesteśmy w trakcie wdrażania nowej strategii mLeasingu. Spółka stoi przed wieloma wyzwaniami ale i ogromnymi możliwościami. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w tych zadaniach w nowej roli i z nowym obszarem – komentuje Dariusz Tucharz, nowy wiceprezes mLeasingu.
ŹRÓDŁOmBank