Revolut udostępnił szybkie przelewy Express Elixir

  • Revolut wprowadza natychmiastowe przelewy lokalne Express Elixir
  • Usługa będzie dostępna za darmo, dla klientów wszystkich planów

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 30 milionów klientów na świecie i ponad 2,5 miliona w Polsce, udostępnił w aplikacji natychmiastowe przelewy Express Elixir. Usługa jest dostępna dla polskich klientów bezpłatnie we wszystkich planach Revolut.

Co to jest Express Elixir?
Express Elixir to usługa, która pozwala błyskawicznie i bezpiecznie przesłać pieniądze z banku do banku. System działa całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Przelew natychmiastowy Express Elixir w aplikacji Revolut będzie wykonywany zamiast przelewu tradycyjnego, gdy tylko będzie taka możliwość, w sposób automatyczny. Za nową usługę Revolut nie będzie pobierał żadnej dodatkowej opłaty.

Dlaczego warto skorzystać?

  • Dostępność – przelew natychmiastowy Express Elixir jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku,
  • Szybkość – przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiast – maksymalny czas realizacji usługi w Revolut to kilka minut,
  • Wygoda – klienci Revolut nie muszą nic robić, przelewy będą przyspieszane automatycznie, gdy tylko pojawi się taka możliwość,
  • Brak opłat – za nową usługę Revolut nie będzie pobierał żadnej dodatkowej opłaty.

Od początku tego roku polscy klienci Revolut wykonali ok. 3,7 miliona tradycyjnych przelewów lokalnych. Teraz będą mogli przesyłać je znacznie szybciej, bez dodatkowych opłat. Wcześniej przelewy lokalne realizowane były tego samego dnia lub w kolejny dzień roboczy. Teraz dostarczane będą natychmiast.

Misją Revolut jest demokratyzowanie usług finansowych, tak by były dostępne dla każdego, w sposób łatwy i w atrakcyjnej cenie. Tym razem oddajemy w ręce klientów w Polsce usługę błyskawicznych przelewów lokalnych bez żadnych dodatkowych opłat. Mamy nadzieję, że to udogodnienie przypadnie do gustu Polakom, którzy używają Revolut do codziennych przelewów i płatności“- powiedział Jason Pijnaker, Head of Core Payments w Revolut.

Tradycyjne banki w Polsce narzucają opłatę za błyskawiczne przelewy lokalne Express Elixir. Naszym zdaniem klienci skorzystają znacznie bardziej, jeśli te przelewy będą bezpłatne” – dodał Jason Pijnaker.

ŹRÓDŁORevolut