„Rosnę z matematyką” mFundacji – ponad 660 tys. złotych dla 137 przedszkoli

Zakończyła się II ogólnopolska odsłona programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych  fundacja przeznaczy ponad 660 tys. zł, czyli o 160 tys. zł więcej niż deklarowała. W tym roku granty otrzyma aż 137 przedszkoli, a dofinansowane projekty będą realizowane od stycznia do czerwca 2023 roku.

Program „Rosnę z matematyką” ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci. W naturalny sposób, poprzez zabawę i angażujące zajęcia w grupach dzieci będą oswajać się z matematyką i dowiedzą się,  że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców i opiekunów, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.
Do programu można było zgłaszać edukacyjne zajęcia matematyczne dla dzieci. Były to np. angażujące warsztaty, zajęcia terenowe, konkursy na temat różnych praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, propozycje materiałów edukacyjnych wspierających naukę matematyki, czy warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych i osób z najbliższego otoczenia dziecka na temat rozwoju kompetencji matematycznych.
Wnioski o granty złożyły placówki z całej Polski, łącznie zgłosiło się ich ponad 500. W tym roku w ramach programu „Rosnę z matematyką” najwięcej projektów będzie realizowanych w województwach mazowieckim (23), dolnośląskim (15), podkarpackim (14) i świętokrzyskim (13).

W II edycji naszego programu grantowego przyznaliśmy fundusze na 137 kreatywnych projektów wspierających edukację matematyczną najmłodszych. Do konkursu zgłoszono tak wiele ciekawych pomysłów, że zdecydowaliśmy się zwiększyć pulę grantów z początkowych 500 tys. zł do ponad 660 tys. zł. Jesteśmy przekonani, że innowacyjne podejście do nauki matematyki już na  etapie przedszkolnym będzie procentować jej lepszym zrozumieniem w szkole

Iwona Ryniewicz, prezeska Fundacji mBanku.

Szczegóły dotyczące programu dostępne są tutaj.
ŹRÓDŁOmBank