Rusza konkurs artystyczny Banku Pekao S.A. PEKAO ART_stories

Bank Pekao S.A. rozpoczyna cykl konkursów artystycznych PEKAO ART_stories. Pierwszy z nich właśnie wystartował na Instagramie @bankpekaosa. Zadaniem uczestników będzie stworzenie pracy w dowolnej formie artystycznego wyrazu, w której swoją sztuką opowiedzą o aplikacji PeoPay. Laureat otrzyma 20 tys. zł. Do wygrania będą także trzy nagrody dodatkowe, każda po 2 tys. zł.

PEKAO ART_stories to akcja skierowana do wszystkich, którzy interesują się sztuką i chcą podzielić się swoim talentem. Każda osoba, która maluje, fotografuje, przygotowuje grafiki, animacje czy materiały wideo, może wziąć udział w konkursie.

Tematem przewodnim pierwszej edycji konkursu jest hasło „10 lat bankowości mobilnej PeoPay”. Zadaniem uczestników konkursu będzie przedstawienie swojej interpretacji bankowości mobilnej Banku Pekao S.A. nawiązującej do jubileuszu aplikacji. Zachęcamy wszystkich – artystów, zajawkowiczów, pasjonatów, twórców – aby odważyli się i podjęli wyzwanie. Do wygrania jest nagroda główna w wysokości 20 tys. zł oraz trzy nagrody dodatkowe po 2 tys. zł. Wybrane prace zostaną opublikowane w galerii na stronie www.pekaoartstories.pl oraz na Instagramie banku @bankpekaosa. Zwycięzcy mogą też liczyć na promocję swoich prac i twórczości. Prace można zgłaszać do 24 sierpnia br. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 września br.

Dzieła artystyczne zgłoszone do konkursu będą oceniane przez jury w składzie: Marta Szygenda, dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A., Paweł Ignaczak, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie oraz Łukasz Pączkowski, znany jako Zulu Kuki – artysta multidyscyplinarny, fotograf, projektant, założyciel agencji kreatywnej i pasjonat nowych technologii.

Bank Pekao od lat stawia na sztukę, a promowanie jej ma wpisane w DNA. Oprócz posiadania zbioru wybitnych dzieł, organizujemy wystawy, podejmujemy współpracę z uznanymi artystami. Dokonaliśmy też, jako pierwsza tradycyjna instytucja finansowa na świecie, tokenizacji sztuki. Dlatego akcja PEKAO ART_stories to kontynuacja tych działań w nowej odsłonie. Tym razem dajemy szansę wielbicielom sztuki na swobodną interpretację produktów i usług, które oferuje nasz bank. Jesteśmy ciekawi jak artyści postrzegają świat współczesnych rozwiązań finansowych mówi Marta Szygenda, członek jury konkursu, Dyrektor Departamentu Marketingu Banku Pekao S.A.Gorąco zachęcam wszystkich pasjonatów sztuki do wzięcia udziału w naszej akcji. Każdy może wybrać dowolną formę artystycznego wyrazu. Idziemy z duchem czasu, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania i jesteśmy otwarci na kreatywne pomysły – dodaje.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać pracę za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.pekaoartstories.pl. Wymogi techniczne składanych prac są opisane w regulaminie dostępnym na stronie www.pekaoartstories.pl.

Więcej na temat konkursu można przeczytać na stronie: www.pekaoartstories.pl oraz na Instagramie banku @bankpekaosa, gdzie na bieżąco publikowane są informacje, które mogą pomóc w stworzeniu pracy.

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.