Santander Consumer Bank wspiera projekt „28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel”

W ramach projektu uczestnicy, czyli dzieci i młodzież w wieku od 13 do 23 lat z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego oraz Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie oraz wychowawcy przejadą niemal 600 km na rowerach wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. W trzy etapy wyprawy zaangażowanych jest również 17 ambasadorów, w tym pracownicy Santander Consumer Banku oraz znane nazwiska m.in. Maja Włoszczowska, Jakub Porada i Grzegorz Kasdepke. Bank jest jednym ze sponsorów inicjatywy.

„28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel” to kontynuacja projektu, w którym młodzież i wychowawcy z ośrodka w Działdowie wraz z wychowawcami walczyli o zdobycie Korony Gór Polski. Tym razem w ramach wyprawy młode osoby z niepełnosprawnością umysłową i ruchową oraz ich opiekunowie, w ciągu 12 miesięcy chcą odwiedzić 17 latarni morskich. Akcja podzielona jest na trzy etapy, pierwszy odbył się we wrześniu ubiegłego roku, a drugi, w którym do pokonania jest ok. 240 km na trasie Darłowo – Darłówko – Jarosławiec – Ustka – Rowy – Czołpino – Łeba – Stilo – Białogóra – Karwia, jest w trakcie. Ostatni z nich odbędzie się na początku jesieni br. W wyprawach weźmie udział ponad 20 uczestników.

Celem projektu jest aktywizowanie osób z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na to, że mogą one spełniać swoje marzenia i funkcjonować na równi z osobami zdrowymi. W czasie każdej z wypraw drużynie towarzyszą ambasadorzy projektu. Wśród nich znajdują się pracownicy Santander Consumer Banku oraz znane osobistości takie jak: autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke, medalistka olimpijska w MTB Maja Włoszczowska, dziennikarz i podróżnik Jakub Porada, czy też komentator sportowy Adam Probosz.
– Cieszymy się, że możemy po raz kolejny wesprzeć tak szlachetny projekt. Od lat chętnie angażujemy się w wiele aktywności realizowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i ten obszar działalności jest dla nas bardzo ważny – mówi Sylwia Małycha, Menadżer ds. PR z Santander Consumer Banku. – Dwa lata temu braliśmy już udział w inicjatywie „28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt”, która zakończyła się pełnym sukcesem i zdobyciem najwyższego szczytu Korony Gór Polski, czyli Rysów. Wierzymy, że kolejna odsłona projektu po raz kolejny pozwoli nam pomóc spełnić marzenia niepełnosprawnej młodzieży i jeszcze raz udowodni jej niezwykłą siłę i wytrwałość – dodaje.
Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na oficjalną stronę: www.28marzen.pl
ŹRÓDŁOSantander Consumer Bank