Santander Consumer Bank został Partnerem Głównym jubileuszowej edycji 20. Biegu Po Nowe Życie

Już 14 maja w Wiśle odbędzie się jubileuszowa edycja Biegu po Nowe Życie. Po raz dwudziesty osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata nauki oraz znani aktorzy, artyści i sportowcy spotkają się, by w sztafetowym marszu nordic walking przejść symboliczny kilometr. Celem inicjatywy jest popularyzacja świadomego dawstwa organów do przeszczepienia. Partnerem głównym jubileuszowej edycji wydarzenia po raz kolejny został Santander Consumer Bank.
Wrocław, 12 maja 2022 r. Bieg po Nowe Życie to inicjatywa społeczna, której celem jest edukacja w zakresie przeszczepień. Co roku w Polsce przeprowadza się około 1200 transplantacji, mimo to liczba zabiegów nie nadąża za potrzebami. Według danych Poltransplantu z kwietnia br., obecnie na przeszczepienie czeka niemal 1800 osób. Dla zdecydowanej większości z nich jedynym ratunkiem jest tzw. przeszczepienie od zmarłego dawcy, dlatego tak ważna jest popularyzacja świadomego dawstwa narządów i upowszechnianie świadectw woli.
Inicjatywę Biegu po Nowe Życie wspierają aktorzy, muzycy, artyści, sportowcy oraz autorytety polskiej medycyny transplantacyjnej, którzy dwa razy w roku spotykają się z osobami po przeszczepieniu. Wspólnie, maszerując w trzyosobowych sztafetach, pokonują z pomocą kijów do nordic walking symboliczny kilometr. W tym roku w Biegu w Wiśle udział weźmie łącznie 240 osób m.in. ambasador akcji, bokser i kickbokser Przemysław Saleta, który kilkanaście lat temu oddał nerkę swojej córce Nicole. Głównym Partnerem tegorocznej edycji jest Santander Consumer Bank.
– Wisła to dla nas miejsce wyjątkowe, tutaj po raz pierwszy postanowiliśmy wesprzeć Bieg po Nowe Życie – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku, Generalnego Partnera Biegu po Nowe Życie. – Jesteśmy z Biegiem od 5 lat, zatem dla nas to szczególny jubileusz i kolejna okazja do fantastycznych spotkań z osobami po przeszczepieniu, ludźmi, których historie uczą nas i wzruszają, dają motywację do działania. Podczas tej edycji, tak jak miało to miejsce w czasie poprzednich, będziemy wspierać Bieg nie tylko finansowo, lecz także aktywnie uczestnicząc w wydarzeniu – w marszu, jak co roku, weźmie udział reprezentacja naszych pracowników – dodaje.
Dzień przed Biegiem po Nowe Życie, 13 maja w Hotelu Gołębiewski w Wiśle, odbędzie się Gala Polskiej Transplantologii „Drugie Życie”. W jej trakcie zostaną uhonorowane osoby i instytucje ze szczególnymi zasługami dla polskiej medycyny transplantacyjnej.  Nagrody zostaną rozdane w sześciu kategoriach: Osobowość polskiej transplantologii, Aktywni dla transplantacji, Media o transplantacji, Aktywni po transplantacji oraz Rok w polskiej transplantacji. Zostanie także wręczona nagroda specjalna Biegu po Nowe Życie. Wyróżnienia zostaną przyznane po raz siódmy.
Więcej informacji na temat wydarzenia oraz stanu polskiej transplantologii znajduje się na stronie głównej Biegu po Nowe Życie pod adresem: https://transplantologia.info/
ŹRÓDŁOSantander Consumer Bank