- Już po raz 15. Santander zaoferuje 50 kobietom udział w stacjonarnym kursie prowadzonym przez London School of Economics and Political Science (LSE).
- W ciągu 14 lat w programie SW50 wzięło udział ponad 800 kobiet.
Grupa Santander uruchamia kolejną edycję Santander W50, programu promującego przywództwo kobiet, który w tym roku będzie dostępny w 11 krajach (Argentynie, Brazylii, Chile, Niemczech, Meksyku, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Urugwaju i USA). Projekt przebiega dwuetapowo – etap lokalny w każdym z 11 państw, następnie etap globalny. Celem programu jest wyłonienie 50 wyjątkowych liderek, które wezmą udział w merytorycznym szkoleniu w Londynie.
Aplikacje do udziału w programie można składać na platformie Santander Open Academy. Rekrutacja trwa do 7 stycznia 2025 r. Jednym z kluczowych wymogów zgłoszenia jest przygotowanie opisu dotychczasowego doświadczenia zawodowego, listu motywacyjnego oraz swojego profilu osobistego.
50 kandydatek zakwalifikuje się do pierwszego, lokalnego etapu programu. Uczestniczki programu otrzymają dostęp do internetowego kursu na temat przywództwa kobiet prowadzonego przez London School of Economics and Political Science (LSE), a także możliwość wzięcia udziału w spotkaniu networkingowym ze zwyciężczyniami lokalnego etapu konkursu.
550 kobiet, które przeszły pomyślnie lokalną rekrutację weźmie udział w globalnym konkursie SW50, aby znaleźć się w grupie 50 menedżerek na świecie i mieć szansę na udział w kursie, który zostanie przeprowadzony stacjonarnie przez LSE w Londynie. LSE pokryje koszty wpisowego, czesnego i zakwaterowania.
Celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności przywódczych, poznanie technik negocjacyjnych, czy zarządzania projektami i zespołami. Uczestniczki będą też mogły wziąć udział w konferencjach oraz indywidualnych i grupowych sesjach coachingowych. Będą miały okazję podzielić się doświadczeniami związanymi z karierą zawodową, a także rozbudować międzynarodową sieć kontaktów.
Zgłoszenia do Polskiej edycji konkursu można składać na stronie: https://app.santanderopenacademy.com/pl/program/sw50-2025-polska .
Santander wspiera edukację, dostęp do rynku pracy i przedsiębiorczość
Santander nieustannie wspiera postęp oraz inkluzywny zrównoważony rozwój. Od 27 lat bank wyróżnia się na tle światowych instytucji finansowych, działając na rzecz wspierania edukacji, przedsiębiorczości oraz zatrudnienia. Bank przeznaczył na ten cel ponad 2,3 mld EUR, a także przekazał ponad 1,5 mld EUR aby wspierać w tym kontekście lokalne społeczności i przedsiębiorstwa, współpracując z prawie 1200 uczelniami oraz organizacjami. Według zeszłorocznej edycji rankingu „Change the World” magazynu Fortune Santander jest jedną z organizacji, które w największym stopniu przyczyniają do zmieniania świata na lepsze (www.santander.com/universidades).
Santander Open Academy to globalna platforma edukacyjno-rozwojowa, która oferuje w pełni dotowane kursy, bezpłatne wysokiej jakości treści edukacyjne i stypendia na najlepszych uczelniach i instytucjach na całym świecie, aby pomóc uczestnikom podnieść umiejętności zawodowe i zwiększyć szanse na zatrudnienie.
O London School of Economics and Political Science (LSE)
London School of Economics and Political Science (LSE) jest uczelnią o międzynarodowej renomie, specjalizującą się w naukach społecznych. Jedna z najbardziej renomowanych uczelni na świecie, specjalizująca się w naukach społecznych. Działaniom LSE w zakresie finansowania inicjatyw mających na celu rozwój edukacji przyświeca motto „rerum cognoscere causas”, czyli „poznawać przyczyny i wartości rzeczy”. Zostało ono wybrane, aby wesprzeć cel założycielski szkoły, „dla poprawy społeczeństwa”. Celem LSE jest bycie wiodącym ośrodkiem akademickim w obszarze nauk społecznych, którego działalność będzie pozytywnie oddziaływać na różne obszary życia. Uczelnia ta jest miejscem kreowania i rozwoju pomysłów wdrażanych w skali globalnej.