Sektor bankowy stawia na edukację finansową młodzieży

Korzystanie z konta bankowego, pomaganie dziadkom w dokonywaniu przelewów internetowych, wpływanie na decyzje majątkowe rodziców – młodzi ludzie stale mają kontakt z finansami i usługami finansowymi. Dlatego tak ważne jest nauczanie dzieci i młodzieży o tym, jak obchodzić się z pieniędzmi.

Program „Bakcyl” to inicjatywa sektora bankowego, której celem jest przekazywanie młodym osobom praktycznej wiedzy, tak by zrozumiały świat pieniądza i w dorosłym życiu minimalizowały ryzyko finansowe.

W ramach programu wolontariusze, którymi najczęściej są pracownicy banków, prowadzą w szkołach lekcje. „Zajęcia podzielone zostały na cztery bloki tematyczne: »Twoje pieniądze«, »Pożyczaj z głową«, »Mądre inwestowanie« i »Finanse na całe życie«” – mówi serwisowi infoWire.pl Urszula Szulc, dyrektor programu „Bakcyl”. Dotychczas, przez dwa lata trwania programu, odbyło się 206 lekcji w 67 klasach z 31 szkół. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

„Bakcyl” skierowany jest do gimnazjalistów. Na razie program realizowany jest w czterech województwach: mazowieckim, małopolskim, łódzkim i śląskim. W przyszłym roku jego zasięg ma zostać poszerzony.

źródło: InfoWire