Startuje CAVALIADA Tour w Warszawie! PKO Bank Polski jest sponsorem głównym wydarzenia.

Od 10 do 13 listopada na warszawskim Torwarze odbędą się pierwsze zawody z cyklu CAVALIADA Tour 2022/23. To cztery dni zawodów, 14 konkursów, ponad 240 par, emocje sportowe na najwyższym poziomie, codzienne bloki pokazowe oraz widowiskowe konkursy specjalne. Pula nagród sięgnie 368 tys. zł. Sponsorem głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

– Wspieranie sportu pełni bardzo ważną rolę w społecznej aktywności PKO Banku Polskiego. Dlatego od wielu lat jesteśmy sponsorem głównym CAVALIADA Tour. To święto jeździectwa i okazja do poznania potencjału naszych mistrzów oraz przybliżenia szerszej publiczności dyscypliny głęboko zakorzenionej w polskiej tradycji. Krzewienie przez PKO Bank Polski pamięci i historii jeździectwa polskiego to ukłon w stronę polskiej tradycji hippicznej stanowiącej ważny element kultury narodowej – mówi Robert Lubański, Dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR PKO Banku Polskiego.

Przez cztery dni zawodów będzie można śledzić zmagania zawodników rywalizujących w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu i Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Nie zabraknie również uroczystych pokazów, m.in. Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego i innych atrakcji dla publiczności.
CAVALIADZIE w Warszawie towarzyszyć będą Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. W strefie wystawców będzie też stoisko z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.
Podczas stołecznej CAVALIADY konkursy w skokach odbędą się w ramach zawodów międzynarodowych w randze: CSI2*W, CSI1* i CSI amatorów. Dwa najważniejsze konkursy – piątkowa duża runda i niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix są zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i jednocześnie rankingu Cavaliada Tour.
Miłośników sportów jeździeckich czekają m.in. CAVALIADA Dressage Tour, czyli konkurs w ujeżdżeniu, konkursy w skokach przez przeszkody, a także Potęga Skoku czyli widowiskowy konkurs, w którym zawodnicy w kolejnych rundach skaczą przez coraz wyższy mur. Obejrzeć można będzie ponadto konkurs Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego czy rywalizację dzieci w ramach konkursu CAVALIADA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego.
Zwieńczeniem zawodów będzie konkurs Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego.
CAVALIADA w Warszawie to pierwszy przystanek największego cyklu w Polsce, autoryzowanego przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.
W tym sezonie CAVALIADA Tour odbędzie się także w Poznaniu (15 – 18 grudnia 2022), Sopocie (2 – 5 lutego 2023) oraz w Krakowie (2 – 5 marca 2023).
Sponsorem głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski, od lat popularyzujący zakorzenione w narodowej tradycji jeździectwo, wzmacniając jego znacznie na arenie międzynarodowej. Bank jest jednym z ważniejszych w kraju promotorów sportu propagujących zdrowy styl życia, m.in. prowadzi autorski program biegowy PKO Biegajmy razem.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski