TOMASZ BOGUS ZE ZGODĄ KNF NA OBJĘCIE STANOWISKA PREZESA BANKU BGŻ BNP PARIBAS

Tomasz Bogus może objąć funkcję prezesa Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, zadecydowała jednogłośnie Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podczas posiedzenia 25 sierpnia 2015 r. Rada Nadzorcza Banku BGŻ BNP Paribas powołała Tomasza Bogusa na stanowisko prezesa 30 kwietnia 2015 roku, po tym jak rezygnację z tej funkcji złożył obecny prezes, Józef Wancer. 

„Misja Józefa Wancera na stanowisku prezesa Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas dobiega końca. W trakcie swojej kadencji skutecznie przeprowadził m.in. projekt połączenia Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska, tworząc nową, silną instytucję. Rozpoczął także przygotowania do połączenia z Sygma Bankiem. Józef Wancer potwierdził tym samym, że dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafi skutecznie realizować najtrudniejsze zadania” – powiedział Jean-Paul Sabet, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas. Dodał, że od września stanowisko prezesa Banku BGŻ BNP Paribas przejmie Tomasz Bogus – doświadczony bankowiec z ugruntowaną pozycją na polskim rynku finansowym.

Tomasz Bogus jest związany z bankowością od 1991 r. W latach 2009-2014 był prezesem Banku Pocztowego. Pracował również między innymi w mBanku, gdzie odpowiadał za obszar bankowości korporacyjnej i projekt detaliczny MultiBanku. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet Łódzki, a także kursy z zakresu zarządzania, między innymi na Harvard Business School w Bostonie w Stanach Zjednoczonych.

źródło: Bank BGŻ BNP Paribsa