Tytuł „Biznes Lidera Roku” dla Banku Pekao za rozwój rynku płatności zbliżeniowych

Bank Pekao otrzymał tytuł „Biznes Lidera Roku” na londyńskiej konferencji „Contactless Inteligence” poświęconej płatnościom zbliżeniowym – jednym z najważniejszych wydarzeń w sektorze, sponsorowanym przez Visa Europe. W pierwszym kwartale 2015 r., liczba transakcji kartowych w terminalach płatniczych Banku wzrosła ponad dwukrotnie w ujęciu rocznym.

W 2014 r. Bank Pekao znacząco przyczynił się do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Polsce. W zaledwie 8 tygodni, Bank wprowadził terminale płatnicze do największej sieci detalicznej w kraju. Prowadzone były również akcje edukacyjne propagujące płatności zbliżeniowe wśród klientów.

Bank Pekao nieustannie rozbudowuje sieć terminali akceptujących zbliżeniowe płatności bezgotówkowe, tak aby wychodząc z domu, nie trzeba było troszczyć się o gotówkę w portfelu. Klienci płacą kartami coraz częściej. W pierwszym kwartale tego roku, w terminalach Banku wykonano ponad dwa razy więcej transakcji niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Niższa wartość średniej transakcji potwierdza, że klienci przekonują się do płatności bezgotówkowych nawet za najdrobniejsze zakupy, do czego najlepiej nadają się szybkie płatności zbliżeniowepowiedział Emanuele Cacciatore, Dyrektor Zarządzający Departamentem Klienta Biznesowego Banku Pekao.

Gratulujemy Bankowi Pekao wyróżnienia za znaczący wkład w rozwój płatności zbliżeniowych, które stanowią już 40% wszystkich płatności Visa w Polsce. Wygodne płatności zbliżeniowe zachęcają do korzystania z kart i tym samym przyczyniły się do przyśpieszenia rozwoju płatności Visa, których liczba zwiększa się w ostatnich dwóch kwartałach w tempie znacznie już przekraczającym 30% wzrostu w skali rocznej powiedział Adrian Kurowski, Dyrektor Visa Europe w Polsce.

W pierwszym kwartale 2015 r. w terminalach Banku Pekao wykonano prawie 119 milionów transakcji, co stanowi 103% proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r.

Konferencja „Contactless Intelligence” odbyła się już po raz ósmy. W konkursie Contactless & Mobile Awards odbywającym się podczas konferencji wyróżnione zostały te rozwiązania, które trwale przyczyniają się do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Europie oraz poza nią.

 

źródło: Bank Pekao