Udany I kwartał w mFaktoring i plan stabilnego rozwoju

Po pierwszym kwartale 2015 roku mFaktoring osiągnął 8,5% udziału w rynku i awansował na 6. pozycję. Było to możliwe poprzez kontynuację stabilnego trendu wzrostowego we wszystkich segmentach. W porównaniu z 1Q 2014 wartość umów faktoringowych wzrosła o 34%, z 1 925 mln zł do 2 571 mln zł na koniec marca br. Kwartał do kwartału wzrosła także wysokość obrotów – z 1 925 mln zł w 1Q 2014 do 2 571,18 w 1Q 1015.

– mFaktoring działa na rynku już od 20 lat, zawsze stawiając na stabilny rozwój i elastyczne dopasowanie do aktualnych potrzeb klientów. W naszym portfolio są firmy współpracujące z nami już od dwóch dekad. Trudno o lepsze potwierdzenie wysokiej jakości usług i doskonałych relacji – mówi Paweł Bryła, wiceprezes mFaktoring.

mFaktoring rośnie stabilnie zarówno w segmencie przedsiębiorstw jak i MSP, co jest możliwe dzięki bliskiej współpracy z siecią oddziałów mBanku. Spółka nieustanie prowadzi projekty mające na celu dalsze usprawnienie procesów informatycznych – przesyłania faktur i raportowania on-line, jak również podnoszenie poziomu obsługi.

– Polska gospodarka zmieniła się diametralnie od 1995 roku, gdy powstała spółka Polfactor, obecnie mFaktoring. Rynek, także w obszarze faktoringu, staje się coraz bardziej dojrzały, co oznacza, że trudno jest już konkurować ceną. Coraz bardziej liczy się nowoczesność rozwiązań IT, jakość i merytoryczność obsługi, elastyczność oraz długoletnie, partnerskie relacje – na które w mFaktoring stawiamy przede wszystkim – mówi Paweł Bryła, wiceprezes mFaktoring.

źródło: mBank