Ujawniamy tożsamość tajemniczego detektywa z Banku Pekao

Sherlock Holmes powinien mieć się na baczności. Brygadę PeoPay KIDS, która towarzyszy najmłodszym w poznawaniu świata finansów w aplikacji PeoPay KIDS Banku Pekao, odwiedza  właśnie  Detektyw Kokoszka. Jej pojawienie się może sprawić, że to właśnie ona stanie się najsłynniejszym detektywem na świecie. Tylko Detektyw Kokoszka specjalizuje się bowiem w znajdowaniu oszczędności. Najnowszy film edukacyjny z jej udziałem dostępny jest w mediach społecznościowych Pekao S.A.

Tożsamość Detektyw Kokoszki to efekt konkursu plastycznego dla dzieci w wieku do 12 lat, zorganizowanego przez Bank Pekao. Zadaniem najmłodszych, a więc grupy docelowej aktywności brygady PeoPay KIDS było sportretowanie i nadanie imienia postaci tropiącej oszczędności, która odwiedzi Żubra, Liska i Złotówkę.

Autor zwycięskiej pracy otrzymał w nagrodę hulajnogę elektryczną, a stworzony przez niego bohater, a właściwie bohaterka została właśnie „ożywiona” przez Pekao S.A. w krótkim filmie edukacyjnym, w którym Detektyw Kokoszka udziela Zosi porad dotyczących oszczędzania. Można go zobaczyć np. na https://pl-pl.facebook.com/bankpekaosa/

Dodatkową motywacją do rozpoczęcia oszczędzania z pewnością może być promocja, jaką bank przygotował z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 12 lat, w ramach której mogą one zdobyć nawet 100 zł. Najmłodsi klienci banku otrzymają 50 zł już za samo otwarcie Pakietu PeoPay KIDS[1], zapisanie się do promocji tego samego dnia oraz zalogowanie do aplikacji PeoPay KIDS. Kolejne 50 zł dostanie dziecko, które spełni warunki do otrzymania pierwszej nagrody, a także będzie miało w dniu 10 stycznia 2022 r. na Koncie Przekorzystnym lub rachunku oszczędnościowym Mój Skarb więcej niż 10 zł. Czas na skorzystanie z tej oferty mija 2 stycznia 2022 r.

Rodzic może założyć swojemu dziecku Pakiet PeoPay KIDS z promocją przez Internet – w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji PeoPay (w Panelu rodzica) oraz w dowolnym oddziale banku.

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao to nie tylko produkt bankowy, ale również wyjątkowa platforma edukacyjna, która uczy dziecko oszczędzania i wprowadza je w dorosły świat finansów. To także świetna zabawa, a przecież wiadomo, że najlepiej „uczyć bawiąc”. W zrozumieniu świata finansów pomagają dzieciom trenerzy: Lisek, Złotówka i Żubr, a teraz także Detektyw Kokoszka, którzy zarówno w aplikacji, jak i za pośrednictwem animowanych filmów na stronie www udzielają – w bardzo przystępny sposób, językiem dopasowanym do percepcji najmłodszych – praktycznych porad odnośnie zarządzania finansami.

[1] W skład Pakietu PeoPay KIDS wchodzi Konto Przekorzystne, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb, aplikacja PeoPay KIDS, karta PeoPay KIDS.

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.