Od października 2021 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu uruchamia całkowicie zdalne studia z technologii finansowych (FinTech). Rekrutacja trwa do 26.09.2021 r. Studia obejmują 2 semestry i 160h zajęć. Koszt 6900 zł z możliwością płatności w ratach.
FinTech to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarki. Studia w tym obszarze są zatem naturalną konsekwencją zapotrzebowania na specyficzny zakres wiedzy i umiejętności – rozległych, bo łączących umiejętności biznesowe, finansowe i technologiczne. Tradycyjne instytucje finansowe, w tym banki muszą dostrzegać rozwój branży technologii finansowych i jak wskazuje praktyka raczej współpracują, niż konkurują.
– Ta propozycja to połączenie prestiżu uczelni akademickiej z wiedzą i doświadczeniem szerokiego kręgu praktyków z różnych segmentów i obszarów FinTech. To całkowicie zdalne studia na platformie Zoom – komentuje dr hab. Krzysztof Waliszewski prof. UEP, Kierownik studiów podyplomowych FinTech na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Wśród wykładowców są znakomici praktycy związani z branżą FinTech wraz z zespołem pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:
- prof. Włodzimierz Szpringer (UW, SGH),
- Adrian Kurowski (Visa Polska),
- dr Michał Nowakowski (FinRegtech.pl),
- Monika Charamsa (Grupa Oney Bank),
- dr Paweł Widawski (Fundacja FinTech Polska),
- Prof. Edyta Rutkowska-Tomaszewska (Uniwersytet Wrocławski),
- Karol Sadaj (Aion Bank), Marta Zięba-Szklarska (EFFP Polska),
- Przemtsław Barankiewicz (Finax, CFA Society Poland), Michał Łukasik (Kontomatik),
- dr Miłosz Brakoniecki (Obserwatorim.biz), Łukasz Piechowiak (Fintek.pl, PZIP),
- dr Michał Macierzyński (PKO BP), Radosław Zaleski (Netguru).
Fintech to sektor gospodarki obejmujący przedsiębiorstwa, które operują w branży finansowej i technologicznej. Obejmuje on innowacje wdrażane m.in. w: bankowości detalicznej, korporacyjnej, płatnościach, usługach inwestycyjnych, zarządzaniu aktywami, a także w usługach brokerskich i ubezpieczeniowych.
FinTech wymaga także znajomości prawa i regulacji na rynku finansowym.
Celem studiów podyplomowych jest poszerzenie wiedzy i umiejętności związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, powstającymi w celu usprawniania korzystania z usług i produktów oferowanych klientom przez sektor technologii finansowych, uświadomienie uczestnikom studiów szans biznesowych, jakie wiążą się z rozwojem nowego sektora finansowo-technologicznego, a także przygotowanie ich do podejmowania wyzwań zawodowych w tym obszarze. Dla przedstawicieli tradycyjnego sektora bankowego i ubezpieczeniowego studia te stanowią z kolei możliwość identyfikacji zagrożeń i szans wynikających z pojawienia się w sektorze finansowym nowych graczy i technologii oraz identyfikacji potencjalnych obszarów współpracy.
Kierownikiem studiów jest Prof. UEP dr hab. Krzysztof Waliszewski (w razie pytań prośba o kontakt na adres e-mail: krzysztof.waliszewski@ue.poznan.pl)
Link do studiów na stronie UEP: https://ue.poznan.pl/pl/uniwersytet,c13/administracja-i-jednostki-uep,c9844/centrum-edukacji-menedzerskiej,c1383/studia-podyplomowe,c4865/spis-alfabetyczny,c4872/technologie-finansowe-fintech,c14824/
Link do rekrutacji: http://podyplomowe.ue.poznan.pl/studia.574.1092.html