Urządzenie recyklingowe ING w finale konkursu Dobry Wzór 2015

Urządzenie recyklingowe ING Banku Śląskiego z czytnikiem zbliżeniowym i wrzutnią elektroniczną on-line zostało zakwalifikowane do finału konkursu Dobry Wzór 2015. Oceny dokonała Komisja Ekspertów.

Wyróżnione urządzenie umożliwia trzy rodzaje transakcji gotówkowych: wypłatę i wpłatę w zamkniętym obiegu gotówki (recykler) oraz wpłatę zamkniętą we wrzutni online. Dzięki czytnikowi NFC transakcje mogą być realizowane zbliżeniowo. Recykling gotówki dodatkowo pozwala na wypłatę banknotów zdeponowanych wcześniej przez klientów korzystających z wpłatomatu, co poprawia dostępność urządzeń dla klientów oraz optymalizuje koszty zarządzania gotówką. Za pośrednictwem wrzutni online klienci korporacyjni mogą wpłacić duże wolumeny gotówkowe z księgowaniem na rachunku w czasie rzeczywistym.

Oprócz uniwersalności rozwiązania jego istotną cechą użytkową jest oszczędność miejsca, ponieważ bankomat, wpłatomat i wrzutnia są umieszczone w jednym urządzeniu. Producentem jest firma NRC Corp.

Urządzenie zostanie zaprezentowane na wystawie „Dobry Wzór 2015”, cenionej w środowisku projektantów i przedsiębiorców. Wystawa odbędzie się  w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego  od 22 października do 29 listopada 2015.

Więcej o konkursie na http://www.iwp.com.pl/projekty_dobry_wzor2015

źródło: ING Bank Śląski