Usługi dodatkowe PKO Banku Polskiego dostępne bez konta

PKO Bank Polski udostępnia bezpłatnie serwis iPKO osobom, które nie mają rachunku. Wystarczy, że odwiedzą dowolny oddział i podpiszą umowę o nadanie dostępu do serwisu. Dzięki temu mogą potwierdzać swoją tożsamość i korzystać z usług e-administracji, wymieniać waluty w kantorze online, uzyskać pełnomocnictwo do rachunku innego klienta, dostęp kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir, czy składać wnioski online o kredyt hipoteczny. W najbliższym czasie zakres dostępnych usług będzie rozszerzany.

Klienci PKO Banku Polskiego od kilku lat korzystają z wygodnego dostępu do usług e-Urzędu i załatwiają swoje codzienne sprawy zdalnie. Teraz również osoby, które nie posiadają rachunku, mogą korzystać z bankowości elektronicznej iPKO i utworzyć e-Tożsamość. To bezpłatny cyfrowy odpowiednik dokumentu tożsamości, który pozwala na załatwianie wybranych spraw urzędowych i komercyjnych online np. podpisywać dokumenty podpisem elektronicznym, korzystać z systemu e-zdrowia, wysyłać z profilem zaufanym pisma do urzędów, składać wnioski o dokumenty, zgłaszać narodziny dziecka, czy rozliczać podatki. Z e-Tożsamości, czyli cyfrowego odpowiednika dokumentu tożsamości, korzysta już 3 mln klientów.
Kolejnym udogodnieniem dla klientów korzystających z e-Tożsamości jest dostęp do usługi kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir. Dostarczany przez Krajową Izbę Rozliczeniową we współpracy z PKO Bankiem Polskim jako jedyny zgodnie z prawem działa jak podpis własnoręczny.

Jako technologiczny lider rynku bankowego w Polsce wierzymy, że bank może i powinien wspierać klientów nie tylko w kwestiach czysto finansowych. Rozwijamy nasze serwisy i cały czas dodajemy nowe usługi, bo chcemy żeby iPKO i IKO stały się centrum załatwiania życiowych spraw online

– mówi Michał Macierzyński, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

W bankowości elektronicznej osoby nieposiadające konta mogą również wymieniać waluty online w kantorze walutowym PKO Banku Polskiego, złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, czy uzyskać dostęp do rachunku PPK, który jest prowadzony przez PKO TFI. Dostęp do serwisu iPKO umożliwia również zarządzanie rachunkiem innego klienta w ramach posiadanego pełnomocnictwa.
Żeby uzyskać dostęp do iPKO wystarczy podpisać w oddziale umowę o nadanie dostępu. Na spotkanie z doradcą można się teraz również umówić online: https://www.pkobp.pl/doradcaonline/
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski