V.me by Visa: cztery banki wydawcami portfela w Polsce

Getin Bank dołączył do grona wydawców

Bank Zachodni WBK wkrótce udostępni portfel V.me by Visa

Empik i PolskiBus wśród detalistów, którzy rozpoczęli akceptację płatności V.me;

v.me – strona internetowa z informacjami zarówno dla konsumentów, jak i akceptantów

Getin Bank jako czwarty, po ING Banku Śląskim, Santander Consumer Banku i Raiffeisen Polbanku, udostępnił konsumentom portfel elektroniczny V.me by Visa, ułatwiający i przyspieszający płatności kartami online. Usługa w Getin Banku jest dostępna dla wszystkich chętnych. Wkrótce portfel udostępni Bank Zachodni WBK, a kolejne banki przygotowują się do wdrożenia. W ramach rozbudowy sieci akceptacji portfela do grona detalistów przyjmujących płatności V.me by Visa dołączyli m.in. Empik.com – sklep internetowy jednej z najbardziej popularnych sieci sprzedaży książek i multimediów w Polsce oraz przewoźnik PolskiBus. Łącznie już ponad 10 tys. sklepów internetowych w Polsce akceptuje płatności dokonywane za pomocą portfela. Lista najbardziej znanych i największych e-sklepów akceptujących V.me by Visa, jak również szczegółowe informacje nt. portfela, znajdują się na dedykowanej stronie internetowej www.v.me, przez którą można też założyć portfel w jednym z banków-wydawców usługi.

„Płatności polskimi kartami za zakupy online zyskują na popularności – jak pokazują dane Visa Europe za I kwartał br., liczba takich transakcji wzrosła aż o 37% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Dalszemu dynamicznemu rozwojowi e-handlu będzie sprzyjać upowszechnianie się portfela V.me by Visa” – komentuje Małgorzata Ciszecka, menedżer odpowiedzialna w Visa Europe za rozwój usługi w Polsce. „Już wkrótce portfel na skalę komercyjną udostępni również Bank Zachodni WBK, a nad wdrożeniem usługi pracują kolejne instytucje członkowskie Visa Europe”.

Portfel V.me by Visa w Getin Banku może założyć każdy – nie trzeba do tego być klientem banku. Na podobnej zasadzie usługa funkcjonuje w ING Banku Śląskim i Raiffeisen Polbanku. Getin Bank umożliwia dodanie do portfela do 5 dowolnych kart debetowych, kredytowych i przedpłaconych, zarówno Visa, jak i innych systemów płatniczych, wydanych przez polskie i europejskie banki klientom indywidualnym jak i klientom biznesowym.

„Portfel V.me by Visa, który ułatwia i przyspiesza płatności online, odegra także istotną rolę na coraz popularniejszym rynku m-commerce, bowiem z usługi można korzystać z każdego urządzenia, także mobilnego, z dostępem do internetu i wyposażonego w przeglądarkę internetową.

Ściśle współpracujemy z detalistami, którzy rozpoczęli akceptację portfela, nad promowaniem tej usługi wśród ich klientów. W tej chwili trwają promocje z sieciami Empik oraz Saturn, a w czerwcu zakończyły się promocje płatności poprzez V.me by Visa zorganizowane wspólnie z Multikinem oraz siecią Piotr i Paweł. W najbliższych miesiącach planujemy kolejne takie działania z innymi detalistami” – podsumowuje Małgorzata Ciszecka.

Na dedykowanej V.me by Visa stronie internetowej www.v.me znalazły się szczegółowe informacje dla konsumentów dotyczące korzystania z portfela, m.in. lista najbardziej znanych i największych e-sklepów akceptujących płatności V.me by Visa oraz specjalna animacja. Strona umożliwia również założenie portfela w wybranym banku-wydawcy, a także zawiera szczegółowe informacje dla detalistów nt. korzyści płynących z akceptacji płatności poprzez V.me by Visa.

V.me by Visa w Europie

Cztery kolejne banki pracują nad udostępnieniem portfela w Wielkiej Brytanii. Po banku Nationwide oferującym już portfel konsumentom, wdrożenie usługi rozpoczęły jedne z najbardziej rozpoznawalnych marek finansowych na wyspach: Lloyds Bank, Halifax, Bank of Scotland oraz TBS. Banki planują zakończyć wdrożenia V.me by Visa przed końcem br.

Również do końca br. portfel będzie wydawany przez banki w 12 europejskich krajach, a płatności poprzez V.me by Visa są akceptowane już w ponad 43 tys. sklepów internetowych w całej Europie.

źródło: Visa Europe