Witaj szkoło! – Konto Przekorzystne dla dziecka w promocji

Nowy rok szkolny to czas postanowień i stawiania sobie nowych celów. Jest to także idealny moment, aby zacząć uczyć dzieci zarządzania finansami. Bank Pekao wspiera rodziców w tym niełatwym zadaniu i dlatego przygotował oferty, które wprowadzą dzieci w świat finansów i nauczą je oszczędzania. Dodatkowo zarówno dzieci, jak i dorośli mogą zyskać nawet 300 zł i skorzystać z wysokiego oprocentowania 7 proc. na kontach oszczędnościowych.

Skorzystanie z pakietu promocji produktów oferowanych przez Bank Pekao S.A. na nowy rok szkolny, to dobra okazja do rozpoczęcia wspólnego bankowania rodziców z dziećmi. Oprócz walorów edukacyjnych i wprowadzania dziecka w świat finansów, może to być dla wszystkich uczestników także doskonała zabawa i wspólne, rodzinne korzyści.

Dla rodziców, którzy chcą rozpocząć przygodę z bankowaniem w Pekao i zgarnąć atrakcyjne nagrody w oferowanych promocjach, bank proponuje założenie Konta Przekorzystnego na selfie. Zarówno prowadzenie Konta Przekorzystnego, jak i wypłaty złotą kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie są bez opłat banku. Co więcej za otwarcie i po spełnieniu określonych warunków w okresie od 17 sierpnia do 2 listopada 2023 r., można zyskać do 200 zł  za otwarcie Konta Przekorzystnego na selfie z kartą do rachunku, aplikacją PeoPay i serwisem Pekao24, klient dostanie 50 zł. Natomiast za spełnienie warunku aktywności płatniczej, tj. wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową w każdym z trzech miesięcy od momentu otwarcia konta, otrzyma kolejne środki w wysokości do 150 zł.

Po uruchomieniu Konta Przekorzystnego dla siebie, rodzic może wygodnie otworzyć konto dziecku w Panelu rodzica w swojej aplikacji PeoPay lub serwisie internetowym Pekao24. Panel rodzica to centrum dowodzenia finansami dziecka  można w nim m.in. założyć produkty dla niego, zastrzec kartę, sprawdzać stan środków, a także ustawić kieszonkowe. Stałe wpływy nawet niewielkich kwot ułatwiają odpowiedzialną naukę zarządzania własnym budżetem i kształtują postawy samodzielności i przedsiębiorczości od najmłodszych lat.

Za założenie Konta Przekorzystnego dziecku w dniach od 17 sierpnia do 2 listopada br., może ono otrzymać od banku kieszonkowe na start w wysokości 100 zł. Wystarczy spełnić proste warunki, które są uzależnione od wieku dziecka w dniu otwarcia konta. Dzieci od 6. roku życia mogą otrzymać też kartę do konta, co jest dla nich istotnym wydarzeniem, a także mobilną aplikację.

Rodzinne bankowanie najlepiej zacząć od oszczędzania. Przy okazji otwierania Kont Przekorzystnych warto też otworzyć wysokooprocentowane konta oszczędnościowe. W ramach promocji, Bank Pekao oferuje założenie dla najmłodszych konta oszczędnościowego Mój Skarb z oprocentowaniem aż 7 proc. w skali roku przez 5 miesięcy dla salda do 5 tys. zł. Dorośli również mogą założyć Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 7 proc. w skali roku przez 5 miesięcy do kwoty 100 tys. zł. Do promocji można przystąpić do 2 listopada 2023 r.

– Edukacja finansowa jest istotnym elementem w rozwoju dziecka. Kształtowanie nawyków finansowych najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat – kiedy dziecko stawia pierwsze kroki w szkoleZdaniem rodziców, posiadanie konta bankowego ma dobry wpływ na dzieci – uczy je oszczędzania, zarządzania pieniędzmi i kontroli. 7 lat to średni wiek dziecka, w którym rodzice zaczynają podejmować rozmowy na temat finansów. Chcemy pomagać rodzicom w tym procesie, proponując jednocześnie atrakcyjne promocje, w których do zdobycia są nagrody pieniężne oraz najszerszą na rynku ofertę rodzinnego bankowania z wykorzystaniem aplikacji bankowych. Te wyjątkowe narzędzia wzmocnią świadomość finansową dzieci i nauczą je zarządzania pieniędzmi w przyszłości – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Aplikacja PeoPay KIDS jest dedykowana dzieciom od 6. do 12. roku życia. Bankowość mobilna wspiera dziecko w edukacji finansowej – młody użytkownik może w każdej chwili sprawdzić saldo swojego konta i historię transakcji. Dziecko uczy się oszczędzać w wirtualnych skarbonkach. Może spersonalizować aplikację – wybrać tło, awarata i ikony. Za zgodą rodzica dziecko może płacić BLIKIEM, kupić kody do gry oraz doładować telefon. Dziecko może również wysłać do rodzica „prośbę o kieszonkowe”. Od niedawana w aplikacji dla dzieci dostępna jest także gra edukacyjna, która uczy dziecko zarządzania finansami przez interaktywną zabawę.

Karta Mastercard PeoPay KIDS jest dedykowana dzieciom od 6. do 12. roku życia. Rodzic może wybrać dziecku wizerunek karty i ma do wyboru standardowy oraz niestandardowy z wizerunkami gamingowymi. Posiadanie karty debetowej przez dziecko uczy je samodzielności, niezależności i odpowiedzialności. Może ono bezpiecznie płacić nią w sklepie, co również uczy zarządzania posiadanym budżetem. Jednym kliknięciem w aplikacji dziecko może sprawdzić, na co wydało pieniądze i jaki budżet pozostał mu do końca dnia. Uczy się planować przyszłe wydatki i określa cele oszczędnościowe w wirtualnych skarbonkach.

Nastolatki w wieku od 13 do 17 lat, poprzez aplikację PeoPay, mogą sprawdzać wysokość posiadanych środków, historię transakcji oraz dokonać różnych płatności. Aplikacja mobilna umożliwia płatności BLIKIEM i telefonem za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay po ukończeniu 16 lat. W aplikacji można również kupić bilety komunikacyjne oraz doładować telefon. Do Konta Przekorzystnego dla nastolatka przypisana jest karta Mastercard. Zarówno karta, jak i konto dopasowane są do potrzeb nastolatka. Dają mu wygodę, komfort i bezpieczeństwo dokonywaniu płatności.

Do ukończenia 26 lat prowadzenie Konta Przekorzystnego, wydanie i obsługa karty debetowej, oraz wypłaty gotówki kartą debetową z bankomatów w Polsce i na świecie są bez opłat banku bez żadnych warunków.

Konto Przekorzystne i Konto Przekorzystne dla dziecka zostały uznane w 2023 roku za najlepsze rachunki w Polsce w ramach rankingu Złoty Bankier przygotowanym przez Bankier.pl i Puls Biznesu. Docenione zostały warunki cenowe oraz szeroka oferta usług dodatkowych, dostępna także w aplikacjach bankowych.

Szczegóły oferty dostępne są na stronach:

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.