Załóż swoją eSkarbonkę napędzaną przez Mastercard i wspieraj 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

  • Już jedenasty rok z rzędu Mastercard gra z WOŚP, a po raz szósty kwestować można również do eSkarbonek napędzanych przez Mastercard
  • Swoją eSkarbonkę założyć może każdy, stając się tym samym Wolontariuszem 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia, a zebrane środki przeznaczone zostaną na walkę z sepsą. Już po raz 11. partnerem Finału jest Mastercard, który ponownie udostępnia pomagającym eSkarbonkę – narzędzie do wygodnego i bezpiecznego kwestowania online. eSkarbonkę napędzaną przez Mastercard założyć może każdy – osoba prywatna, instytucja czy firma. Korzystając z tego narzędzia można nie tylko wspomóc szczytne cele Finałów WOŚP, ale także odnowić znajomości kontaktując się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi.

 

eSkarbonka napędzana przez Mastercard – Pomagać znów pełnym składem. Bezcenne.

Link do swojej eSkarbonki jej właściciel, Wolontariusz, rozesłać może do grona swoich przyjaciół i znajomych, szerząc w ten sposób ideę pomagania, dzieląc się radością pomagania z innymi. To jednocześnie doskonała okazja, by wykorzystać moc swoich dawnych i obecnych przyjaźni, by przekazywać dobre emocje płynące z wspierania szczytnych inicjatyw – poszerzając tym samym grono darczyńców, którzy będą mogli przyłączyć się do akcji z każdego miejsca na świecie. A, jak pokazują międzynarodowe badania, niosąc bezinteresowną pomoc innym pomagamy też sobie – poprawiamy m.in. stan własnego zdrowia, a także sami czujemy się szczęśliwsi[1].

„Jestem niezmiernie dumny z tego, że możemy łączyć ludzi w pomaganiu, udostępniając nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie, jakim jest eSkarbonka napędzana przez Mastercard. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że ta forma kwestowania z każdym rokiem zyskuje na popularności. Dzięki niej możemy w łatwy i bezpieczny sposób pokazywać, że pomagać możemy wszyscy, z dowolnego miejsca na świecie. Łączymy ludzi w pomaganiu i dzieleniu się nie tylko datkami, ale też pozytywnymi emocjami płynącymi ze wspólnego zmieniania świata na lepsze” – komentuje Jerzy Hołub z Mastercard.

Co roku popularność eSkarbonek napędzanych przez Mastercard rośnie, w ubiegłym roku założono ich 42 tys., podwajając wynik z 29. Finału. Darczyńcy wpłacili do wirtualnych puszek aż o 12% więcej niż 2021 roku – łącznie ponad 20 mln zł. Do eSkarbonek napędzanych przez Mastercard dołożyło się blisko 345 tys. pomagających – to 46 razy więcej niż w 2017, w którym po raz pierwszy uruchomiono narzędzie. W dniu 30. Finału, w szczytowym momencie odnotowano nawet 22 wpłaty na sekundę, a stronę eSkarbonki napędzanej przez Mastercard odwiedziło 820 tys. użytkowników. Najwyższa jednorazowa wpłata do eSkarbonki napędzanej przez Mastercard wyniosła 50 tys. zł. Trzy najbardziej pękate zbiórki należały kolejno do 18-letniego wolontariusza z kwotą 313 624 zł, znanego aktora z kwotą 244 920 zł, a także do przedstawiciela branży mediowej, z kwotą 211 951 zł.

„eSkarbonka od Mastercard na stałe wpisała się w coroczne Wielkie Granie. Wirtualna Puszka daje szansę dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każdemu, z dowolnego miejsca na świecie, w dogodnym dla niego momencie. Dzięki temu pomaganie staje się łatwe. Dodatkowo daje okazję do odświeżenia kontaktów z dawno niewidzianymi znajomymi, przez co również staje się przyjemne. W czasie 31. Finału pomagajmy pełnym składem!”  mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

eSkarbonkę założyć można na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ wypełniając zamieszczony tam kwestionariusz. Cały proces zajmuje kilka minut, a po jego zakończeniu nowo zarejestrowany wolontariusz otrzymuje link, którym dzielić może się z przyjaciółmi i znajomymi, a ci mogą przekazać dalej wspólnie zapełniając puszkę i czyniąc dobro. Do zbiórki można dołączyć również korzystając ze strony głównej eSkarbonki, która zawsze znajduje się pod tym samym adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/.

[1] Rewards of kindness? A meta-analysis of the link between prosociality and well-being. – PsycNET (apa.org)

ŹRÓDŁOMastercard