Zapraszamy na 13. PKO Bytomski Półmaraton, pomóżmy Jasiowi

Już w najbliższą sobotę, 17 września odbędzie 13. PKO Bytomski Półmaraton. Biegacze będą rywalizować również na dystansie 5 i 10 km. Podczas biegów obędzie się charytatywna akcja biegnę dla Jasia. Na półmaraton i wydarzenia towarzyszące zaprasza PKO Bank Polski, sponsor tytularny zawodów. Wydarzenie jest jedną z imprez cyklu PKO Korony Śląskich Półmaratonów.

Bytomski Półmaraton oraz towarzyszące mu biegi na 5 i 10 km wystartują o godz. 11:00 z parkingu centrum handlowego przy Al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bytomiu – Miechowicach. Zawodnicy przebiegną m.in. ul. Andersa, Wolnego, Nową, Stolarzowicką, Felińskiego, Nickla i Francuską.

Biegom w Bytomiu towarzyszyć będzie również rywalizacja w nordic walking na dystansie 10,5 km, a także Półmaraton Junior. Będą w nim rywalizować dzieci i młodzież z roczników 2008 – 2019 na dystansie 200 – 1000 m.

13. PKO Bytomski Półmaraton jest jedną z imprez cyklu PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Biorąc udział w czterech z sześciu biegów całego cyklu, można otrzymać pamiątkowy medal i tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów.

Zawodnicy startujący w 13. PKO Bytomskim Półmaratonie oraz w biegach towarzyszących mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 5-letniemu Jasiowi, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Chłopiec jest rehabilitowany, a w przyszłości czeka go operacja bardzo skrzywionego kręgosłupa. Do codziennego funkcjonowania chłopca niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, m.in. wózek i ortezy. Jaś jest podopiecznym Fundacji na rzecz dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami rozwojowymi  SPINA. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jego leczenie darowiznę w kwocie 10 tys. zł.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie chłopca przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Jasia. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Akcje biegnę dla… są częścią programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Od początku istnienia programu zorganizowano już 498 takich akcji, dzięki którym wsparto ponad 560 osób kwotą ponad 6,56 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 220 tys. biegaczy.

Już 24 września PKO Bank Polski zaprasza na 6. PKO Bieg Charytatywny w 12 miastach Polski.

Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/sport

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

www.twitter.com/biegajmy_razem

ŹRÓDŁOPKO Bank Polski