Zmiany w kredytach mieszkaniowych Mieszkanie dla Młodych w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK S.A., dostosowując swoją ofertę kredytów hipotecznych do nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, od 1 września br. oferuje kredyty mieszkaniowe Mieszkanie dla Młodych na zmienionych zasadach.

Możliwość finansowania mieszkań i domów jednorodzinnych z rynku wtórnego oraz uzależnienie wysokości dofinansowania od liczby dzieci pozostających na wychowaniu to najważniejsze zmiany w programie. Zmianom nie uległo dofinansowanie wkładu własnego dla osób bezdzietnych – 10 proc. – oraz wychowujących jedno dziecko – 15 proc. W przypadku wychowywania dwójki dzieci kredytobiorcy mogą liczyć na dofinansowanie 20 proc., a co najmniej trójki dzieci – aż na 30 proc. Dodatkowo w odniesieniu do małżeństw i osób samotnych z minimum trójką dzieci zniesiony został limit wieku – który dla innych nabywców wynosi 35 lat – oraz wymóg zakupu pierwszego mieszkania.

– To dobra wiadomość dla rodzin wielodzietnych. – komentuje Agnieszka Nachyła, menedżer ds. produktów hipotecznych w BZWBK – Dzięki zmianie rodziny te będą mogły łatwiej poprawić swoją sytuację mieszkaniową. W BZWBK osoby, które najbardziej skorzystają na tej zmianie, czyli posiadacze Kary Dużej Rodziny, mogą dodatkowo liczyć, do 16 kwietnia 2016 r., na brak prowizji za udzielenie kredytu. 

Ofertę kredytów mieszkaniowych Mieszkanie dla Młodych w BZ WBK wyróżniają korzystne warunki cenowe – takie same jak w przypadku standardowego kredytu mieszkaniowego w PLN. Kredyt Mieszkanie dla Młodych w BZ WBK jest dostępny z marżą już od 1,69%* oraz brakiem opłaty za niski wkład własny (co jest istotne dla klientów, którzy całą inwestycję finansują wyłącznie przy pomocy kredytu i dofinansowania).

*Decyzja kredytowa oraz wysokość marży zależą od wyniku badania zdolności kredytowej i oceny ryzyka kredytowego banku. Marża minimalna dostępna pod warunkiem posiadania konta osobistego i utrzymywania na nim wpływów z tytułu dochodów w kwocie nie niższej niż 2000 zł. miesięcznie.
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 4,02% przy założeniach: kwota kredytu 265 200 PLN (w tym kwota finansująca zakup nieruchomości na rynku pierwotnym 260 000 PLN + 2% prowizji z tytułu udzielenia kredytu tj. 5 200 PLN ), kredyt na okres 360 miesięcy, oprocentowanie kredytu zmienne: 3,41%, oparte WIBOR 3M, który na dzień 01-09-2015r wynosi 1,72% plus marża 1,69 p.p, do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki marża podwyższona o 1%, równa rata kapitałowo-odsetkowa, opłata za ocenę wartości zabezpieczenia 200 zł, wartość nieruchomości 300 000 PLN, ubezpieczenie nieruchomości oferowane w Banku 270 zł rocznie, opłata sądowa za wpis hipoteki – 200 zł, podatek od ustanowienia hipoteki – 19 zł. Całkowity koszt kredytu przy w/w założeniach wynosi 181 354,54 PLN
Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu oraz ubezpieczeniu nieruchomości oferowanym w Banku dostępne są w placówkach BZ WBK i pod numerem 1 9999. Koszty połączeń telefonicznych – opłata wg. cennika operatora. (wg stanu na 01-09-2015r)

 źródło: Bank Zachodni WBK