COOLPAD DEBIUTUJE NA EUROPEJSKIM RYNKU PRODUCENTÓW SMARTFONÓW

Jeden z czołowych producentów smartfonów na świecie, Coolpad, w sierpniu 2015 roku wszedł na europejski rynek. Firma wchodzi na rynek Europy Środkowo-Wschodniej we współpracy z TCCM, największym dystrybutorem w branży telekomunikacyjnej w tym regionie.

Niemal 100 milionów telefonów wyeksportowanych z Chin w pierwszym kwartale 2015 roku i będących głównie produktami chińskich marek czynią tamtejszy rynek godnym uwagi w perspektywie nadchodzących kilku lat i zmieniających się trendów.

Przed miesiącem największy chiński operator video online, LeTV, nabył na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu wart 350 milionów dolarów pakiet akcji producenta smartfonów Coolpad LTD, zostając drugim co do wielkości udziałowcem tej wartej milliard dolarów firmy. Dzięki temu liczne treści LeTV, które wkrótce będą dostępne na urządzeniach Coolpad, otrzymają nowe globalne kanały dotarcia oraz wprowadzą nową jakość obsługi smartfonów. Nie tylko umożliwią konsumentowi oglądanie telewizji na ekranie telefonu – kluczowa będzie bogata i różnorodna zawartość.

Coolpad, czwarty największy producent smartfonów i siódma co do wielkości marka smartfonów na świecie, jest ważnym graczem na tym rynku od 2003 roku. Wysoka jakość wykonania, materiał i design pozwalają użytkownikowi na wykorzystanie pełni możliwości tych wysokiej klasy urządzeń.  Coolpad posiada przeszło 5000 patentów związanych z aplikacjami mobilnymi, technologią bezprzewodową i LTE, telekomunikacją, technologią Dual SIM i wieloma innymi, co czyni markę jedną z najbardziej innowacyjnych na rynku smartfonów.

Firma nie ujawnia jeszcze modeli oferowanych na europejskich rynkach, ale z pewnością możemy oczekiwać telefonu z technologią LTE, zaś design i cena będą cool.

źródło: materiały prasowe