Gotowi na przyszłość telekomunikacji – PLAY jako pierwszy operator w Polsce oferuje smartfon 5G

PLAY jako pierwszy operator w Polsce wprowadza do oferty smartfon 5G. W sprzedaży dostępny będzie Huawei Mate 20 X 5G obsługujący najnowszy standard przesyłu danych. Tym samym operator potwierdza swoją dominującą rolę w kwestii wprowadzenia sieci piątej generacji na polskim rynku telekomunikacyjnym.

 Już dziś do oferty PLAY trafiły najnowocześniejsze smartfony 5G – Huawei Mate 20 X 5G. Żaden operator w Polsce nie zdecydował się na podobny krok. Wprowadzenie pierwszego smartfona 5G do sprzedaży to kolejny etap wdrażania sieci piątej generacji przez PLAY.

Smartfon Huawei Mate 20 X 5G będzie dostępny we wszystkich ofertach abonentowych PLAY oraz w sprzedaży bez umowy. Zamówienia można składać w sklepie internetowym play.pl. Telefon można zamówić także w salonach Play, w tym przypadku, po zawarciu umowy w salonie, telefon zostanie przesłany na wskazany adres klienta z magazynu centralnego.

Wprowadzenie telefonu 5G do oferty PLAY związane jest z dynamicznym rozwojem sieci, która korzystając z najnowszych rozwiązań mobilnych, nieustannie udoskonala swoje usługi. Nie tak dawno PLAY uruchomiło sieć 5G READY, która umożliwia najwyższą prędkość transmisji danych we własnej sieci, co potwierdzają niezależne rankingi speedtest.pl. Obecnie operator przygotowuje się do komercyjnego uruchomienia usługi 5G. W tym celu prowadzi testy w Toruniu, aby wypracować i zapewnić jak najlepsze rozwiązania dla swoich klientów.

ŹRÓDŁOPLAY