LG odsłania najnowszy tablet G Pad 10.1

Kompaktowy design, większy wyświetlacz, najwyższa wydajność – idealne rozwiązanie do korzystania z multimediów. Na targach IFA 2015 w Berlinie LG Electronics (LG) zaprezentuje najbardziej zaawansowany model z serii swoich tabletów G Pad. Po tym debiucie G Pad II 10.1″ w wersji z  LTE, jak i Wi-Fi, będzie dostępny na rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji.

Urządzenia z serii LG G Pad stanowią optymalne rozwiązanie w kwestii stosunku wydajności do ceny, gwarantując zadowolenie konsumentów poszukujących mobilnych i jednocześnie komfortowych rozwiązań. Tablet G Pad II 10.1″ posiada znacznie więcej zalet niż pozostałe urządzenia z tego segmentu. Dzięki ekranowi WUXGA o rozdzielczości 1920×1200 pikseli użytkownik będzie mógł z łatwością korzystać z multimediów i swobodnie surfować po Internecie, a potężny czterordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon ™ 800 2.26GHz i pojemna bateria 7,400mAh (najbardziej wydajna w swojej klasie) to gwarancja wielogodzinnej rozrywki.

Pomimo dużego, 10.1-calowego ekranu, urządzenie jest wyjątkowo smukłe – ramka otaczająca ekran jest najmniejsza w porównaniu z innymi urządzeniami podobnej wielkości obecnie dostępnymi na rynku. G Pad II 10.1″ to tablet niezwykle przyjemny dla oka, głównie za sprawą delikatnego, metalicznego wykończenia, które nadaje mu stylowego wyglądu.

Co więcej, zmniejszenie intensywności niebieskiego podświetlenia ekranu, które zdaniem naukowców może powodować zmęczenie oczu i zaburzać widzenie, sprawiło, że czytanie e-booków w trybie czytnika (Reader Mode) staje się zdecydowanie przyjemniejsze.

Funkcja podziału ekranu (Dual Window) pozwala użytkownikowi korzystać jednocześnie z dwóch okien aplikacji, co stanowi duże udogodnienie w przypadku działań wymagających wielozadaniowości. Funkcja QuickMemo+ umożliwia błyskawiczne tworzenie, zapisywanie oraz dzielenie się swoimi notatkami na dowolnym zrzucie ekranu bez konieczności uruchamiania oddzielnej aplikacji. Tablet G Pad II 10.1″ wyposażony jest również w pakiet Microsoft Office dla tabletów z systemem Android oraz dodatkowe 100GB darmowego miejsca w usłudze OneDrive przez okres dwóch lat.

„LG G Pad II 10.1″ został stworzony w odpowiedzi na potrzeby konsumentów i zoptymalizowany w celu jeszcze lepszego korzystania z treści multimedialnych,” powiedział Chris Yie, wiceprezes i szef działu marketingu LG Mobile Communications Company. „Klienci oczekiwali większego ekranu, lepszej baterii i większej wydajności, nie narażając się jednak na wysoką cenę. Tablet G Pad II zapewnia to wszystko.”

Szczegóły dotyczące ceny i dostępności zostaną podane w momencie pojawienia się produktu na lokalnym rynku. Osoby odwiedzające targi IFA 2015 będą mogły osobiście sprawdzić LG G Pad II 10.1” w akcji w hali nr 18 Targów Berlińskich (Messe Berlin) w dniach od 4 do 9 września.

Specyfikacja techniczna*:

 • Procesor: czterordzeniowy procesor 2.26GHz Qualcomm® Snapdragon™ 800
 • Ekran: 10.1″ o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200 / 224 ppi)
 • System operacyjny: Android 5.1.1 Lollipop
 • Pamięć: 16GB eMMC / 2GB RAM / microSD
 • Aparat: Główny 5MP / Przedni 2MP
 • Bateria: 7,400mAh Wymiary: 254.3 x 161.1 x 7.8mm
 • Waga: 489g
 • Sieć: DL 42 Mbps / UL 5.76Mbps (3G)
 • Łączność: LTE Cat. 4 CA / Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / A-GPS / USB 2.0
 • Kolor: Lśniący Brązowy (Brilliant Bronze)
 • Inne funkcje: Reader Mode / Dual Window / QuickMemo+

źródło: LG Electronics