Nowe dyski SSD 850 PRO i 850 EVO o pojemności 2TB

Samsung Electronics zaprezentował dyski półprzewodnikowe (SSD) 850 PRO i 850 EVO, o pojemności 2 terabajtów (TB). Oferta dostępnych w sprzedaży detalicznej dysków SSD firmy Samsung, wykorzystujących wertykalną architekturę NAND 3D (V‑NAND 3D) liczy obecnie 20 produktów, występujących w wielu wersjach różniących się pojemnością: od 120 gigabajtów (GB), do 2 TB. Dyski 2-terabajtowe, oferowane w 50 krajach, są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na wysokowydajne i wielkopojemne pamięci masowe.

Po wprowadzeniu dysków SSD V‑NAND, firma Samsung odnotowała gwałtowny wzrost popytu na dyski SSD o pojemności od 500 GB wzwyż. Wprowadzenie dysków SSD o pojemności 2 TB stanowi mocne wejście w nową erę wieloterabajtowych rozwiązań SSD – powiedział Un-Soo Kim, Senior Vice President of Branded Product Marketing, Memory Business w Samsung Electronics.

Nowe, 2‑terabajtowe dyski SSD 850 PRO i EVO, podobnie jak wcześniejsze modele, są umieszczone w aluminiowych obudowach 2,5”, o grubości 7 mm. 2‑terabajtowy dysk 850 wyróżnia się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Osiągnięto to dzięki zaawansowanym rozwiązaniom mikroprocesorowym, takim jak zmodernizowany, wysokowydajny kontroler MHX, obsługujący 2 TB pojemności; 128 osobnych 32‑warstwowych kości pamięci flash V‑NAND 3D, o pojemności 128 Gb każda; oraz czterem układom LPDDR3 DRAM 4 Gb, wykonanym w technologii 20 nm. Większa pojemność dysków zapewnia płynniejszą pracę w komputerach domowych i w zastosowaniach profesjonalnych – zwłaszcza przy intensywnym przetwarzaniu dużych ilości danych, np. edycji nagrań wideo w rozdzielczości 4K / UHD.

Samsung gwarantuje, że żywotność dysku 850 PRO 2 TB wynosi 10 lat lub 300 terabajtów zapisanych ogółem (TBW). W przypadku dysku 850 EVO 2 TB to odpowiednio: 5 lat lub 150 TBW.

Po wprowadzeniu dysków 850 o pojemności 2 TB, Samsung rozszerzy ofertę wielkopojemnych dysków SSD z technologią V‑NAND 3D o formaty mSATA i M.2, przeznaczone do komputerów do gier, laptopów oraz na rynek wysokowydajnych dysków SSD.

źródło: Samsung Electronics