Perfekcyjny telewizor SUHD Samsung JS8500

Niezwykła szczegółowość obrazu oraz bardzo precyzyjne oddanie detali i barw w atrakcyjniej cenie.

Samsung JS8500 to obecnie najbardziej dostępny cenowo z telewizorów SUHD należących do najbardziej zaawansowanych dziś telewizorów LCD firmy Samsung. Zastosowano w nim, podobnie jak w modelach z rodziny JS9500 i JS900 panele z całkowicie nową warstwą nanokryształów. Dzięki temu, mogą one pochwalić się 64 razy większą liczbą wyświetlanych kolorów niż w innych modelach telewizorów Samsung z 2014 roku. Zastosowanie 10 bitowego panelu w telewizorach SUHD zapewnia ponad 1 miliard odcieni kolorów.

JS8500 to telewizor Crystal Bright, a więc oferuje niezwykle jasny obraz w porównaniu do wszystkich telewizorów Samsung UHD z ubiegłego roku (seria HU). Bardzo wysoka jasność ekranu, wynosząca ok. 1000 nitów, pozwala na komfortowe oglądanie w bardzo jasnych pomieszczeniach, nawet przy ustawieniu telewizora naprzeciwko okna w słoneczny dzień. Telewizory JS8500 posiadają także wbudowany specjalny algorytm podnoszący rozdzielczość do bliskiej UHD. Rezultaty funkcji zależą oczywiście od rozdzielczości obrazu źródłowego. Dzięki temu, filmy DVD i Blu-ray zyskują jeszcze lepszy wygląd.

Realistyczne barwy i ultra wysoka rozdzielczość
Na ekranach telewizorów serii JS8500, mających aż 8 mln pikseli, wyświetlanych jest czterokrotnie więcej szczegółów niż na urządzeniach Full HD. Zastosowane liczne technologie optymalizacji obrazu, jak PurColor, Peak Iluminator Pro i Precision Black sprawiają, że telewizory te wyróżniają się bardzo wysokim kontrastem, dużą głębią i plastycznością obrazu oraz naturalnymi kolorami. Funkcja Auto Depth Enhancer zapewnia większe poczucie głębi, automatycznie ustawiając inne poziomy kontrastu dla różnych obszarów ekranu, na pierwszym i drugim planie oraz w tle. Natomiast technologia przyciemniania ekranu UHD Dimming dba o to, by jakość detali pozostawała na najwyższym poziomie i zapewnia wyjątkową intensywność barw. Dzięki temu, każda scena wyświetlana na ekranie JS8500 jest prezentowana z optymalnymi ustawieniami kontrastu i koloru.

Wciągająca głębia zakrzywionego ekranu
Połączenie zakrzywionego ekranu i niezwykle szczegółowej rozdzielczości Ultra HD, zapewnia wysoką jakość obrazu i niezapomniane przeżycia u widzów. Zastosowane w telewizorze zakrzywienie ekranu, znane m.in. z kin IMAX, powoduje, że widzowie czują się niemal częścią tego, co oglądają. Wygięcie ekranu w płaszczyźnie horyzontalnej gwarantuje szersze pole widzenia, dzięki zastosowanemu odpowiednio dobranego promienia zakrzywienia. Podczas oglądania oczy widzów nie muszą dokonywać ciągłej akomodacji, gdyż ich odległość od ekranu jest zbliżona zarówno przy patrzeniu na wprost, jak i śledzeniu obrazu bliżej bocznych krawędzi wyświetlacza. Potęguje to dodatkowo u widza wrażenie, że telewizor ma jeszcze większą przekątną ekranu, niż w rzeczywistości.

Nowoczesne generacje telewizorów, takie jak Samsung SUHD przybliżają nas do jakości projekcji kinowej, a nawet w niektórych przypadkach ją przewyższają – mówi Paweł Edelman, ambasador telewizorów Samsung SUHD. Jeśli mamy do dyspozycji telewizor, który możemy ustawić według swoich indywidualnych preferencji dotyczących koloru, jasności czy kontrastu, efekt jest często lepszy niż w kinie, gdzie obraz jest za ciemny, lampa w projektorze jest źle ustawiona, a środek za jasny. Taki dopieszczony seans filmowy na ekranie telewizora potrafi być lepszy i bliższy ideałowi niż przypadkowa projekcja kinowa.

Intuicyjna i szybka obsługa
Telewizory JS8500 mają bardzo wysoki współczynnik PQI, wynoszącym aż 1900 punktów. Indeks PQI (ang. Picture Quality Index), to parametr jaki firma Samsung wprowadziła dla ułatwienia użytkownikom szybkiego porównania jakości obrazu telewizorów. Dla określenia wartości PQI pod uwagę brane jest działanie zastosowanych technologii odwzorowanie detali i kolorów, głębia obrazu, kontrast i płynność. Im wyższa wartość współczynnika PQI, tym lepszej jakości obrazu można się spodziewać po danym modelu telewizora.

W telewizorze JS8500, na tak wysoki parametr wpływają nie tylko zastosowane liczne technologie poprawy obrazu, ale także m.in. 4-rdzeniowy procesor, pracujący pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Samsung 2015 (Tizen). Ułatwia on dostęp do ulubionych treści – kanałów VoD, aplikacji komunikacyjnych, jak np. Skype, serwisów społecznościowych jak Facebook czy YouTube lub do ulubionych gier. Można je przypiąć na stałe do listwy menu wyświetlanej w dolnej części ekranu, podobnie jak np. do paska zadań w systemie Windows. Usprawnia to łatwe i szybkie docieranie do treści, z których najczęściej korzystamy.

Perfekcyjny dźwięk i brak przewodów
Dzięki wbudowanej obsłudze sieci bezprzewodowych WLAN, telewizor można połączyć z internetem bez zbędnych kabli i urządzeń zewnętrznych. Nic więc nie psuje atrakcyjnego wzornictwa telewizora.

Idealnym uzupełnieniem telewizorów JS8500 są bezprzewodowe soundbary Samsung J7500 i J6500 oraz J6000. Połączenie telewizora z soundbarem odbywa się przez łącze Bluetooth. Taki zestaw – telewizor plus soundbar – zapewnia krystalicznie czysty i głęboki dźwięk, a spójny design obu urządzeń oraz brak przewodów połączeniowych doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Telewizory Samsung Curved SUHD z serii JS8500 oferowane są w 3 rozmiarach przekątnej ekranu: 48, 55 i 65 cali.

źródło: Samsung Electronics