Samsung dołącza do Koalicji na rzecz Polskich Innowacji

Samsung Electronics Polska, organizator m.in. takich programów edukacyjnych jak Mistrzowie Kodowania czy Samsung LABO, dołącza do Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, inicjatywy której głównym celem jest zwiększenie dobrobytu Polaków i wykorzystanie ich ogromnego potencjału. Samsung, rozwijający na co dzień nowoczesną, polską edukację, będzie wspierał działania koalicji dotyczących zmian społecznych i gospodarczych w Polsce.

Polska, w rankingu Global Innovation Index 2014, zajmuje obecnie 45 miejsce co czyni ją jednym z najmniej innowacyjnych krajów w Europie, dlatego wszelkie działania na rzecz wzmocnienia pozycji Polski w kontekście innowacji są niezwykle istotne.

Prace członków Koalicji będą odbywać się w czterech grupach tj. Zarządzanie IP, Komercjalizacja Badań, Venture Capital; System Podatkowy a Proces Innowacji; Regulacje Prawne oraz Współpraca Nauki z Biznesem. Wspólna polityka firm i instytucji, które postanowiły dołączyć do Koalicji, znacząco wpłynie na poprawę poziomu życia w Polsce oraz pozwoli zwiększyć wykorzystanie jej potencjału na całym świecie.

W ramach Koalicji na rzecz Polskich Innowacji współpracują obecnie: Intel, PKPP Lewiatan, PwC, Respublica, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, The National Centre for Research and Development, Startup Poland, Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Wardyński i Wspólnicy.

źródło: Samsung Electronics