Samsung oraz International Talent Support przyznali nagrodę Samsung Galaxy

Nagroda Samsung Galaxy to wyróżnienie za unikalne podejście do tego, jak nowoczesna technologia i moda mogą wzbogacić nasze życie. Jury prestiżowego International Talent Support wskazało projekt Yang Wanga, młodego projektanta z Chin za najbardziej kreatywny spośród wszystkich zaprezentowanych.

Samsung Electronics Co., Ltd. już po raz drugi współpracuje z International Talent Support (ITS), globalną platformą dla wschodzących młodych talentów kreatywnych. Owocem tej inicjatywy jest nagroda Samsung Galaxy w ramach konkursu ITS 2015, który daje początkującym projektantom możliwość wykazania się unikalnym podejściem i wizją.

Dziesięciu finalistów ITS 2015 z kategorii ITS MODA, ITS AKCESORIA, ITS BIŻUTERIA oraz ITS DZIEŁO SZTUKI zostało poproszonych o stworzenie projektów w ramach dwóch zadań konkursowych. Pierwsze z nich polegało na opracowaniu nowego typu etui dla smartfonów Galaxy S6 i S6 Edge, które można będzie ozdobić kryształami Swarovskiego. Drugim zadaniem było stworzenie modnego elementu lub dzieła inspirowanego wzornictwem i funkcjami Galaxy S6 i S6 Edge. Dziesięć wybranych prototypów zostało zaprezentowanych w trakcie rundy finałowej, która odbyła się 10 i 11 lipca br. Autorem najlepszego z nich i zarazem zwycięzcą nagrody Samsung Galaxy został Yang Wang, młody projektant z Chin. Oprócz nagrody, otrzymał on też 10 000 euro.

Samsung docenia młode talenty i uważa ich za największą siłę mody. Mają oni potencjał tworzenia zachwycających przedmiotów łączących modę z nowoczesną technologią – stwierdził Younghee Lee, Executive Vice President of Global Marketing, IT & Mobile Division w Samsung Electronics.Jesteśmy dumni, że możemy wspierać International Talent Support i przyglądać się temu, w jaki sposób moda i technologia idą w parze i wzbogacają nasze życie – dodaje.

Laureata nagrody Samsung Galaxy wyłoniło Jury, w którym zasiadł Younghee Lee wraz z kilkoma najbardziej wpływowymi włoskimi dziennikarzami modowymi.

O International Talent Support
International Talent Support został uruchomiony w 2002 roku i odbywa się w Trieście we Włoszech. ITS jest platformą do przedstawiania i wspierania młodych utalentowanych projektantów na całym świecie. Do konkursu zgłosiło się 1500 studentów z 300 szkół projektowania z 80 krajów, a wielu z ponad 470 finalistów ITS zajmuje kluczowe stanowiska w firmach modowych lub założyło własne marki.

źródło: Samsung Electronics