Sześć produktów Sony nagrodzonych w konkursie EISA 2015

  • Europejska podstawa pod telewizor z głośnikami roku 2015–2016: Sony HT-XT3

  • Nagroda „European Design TV” roku 2015–2016: Sony KD-65X9005C

  • Europejski profesjonalny systemowy aparat kompaktowy roku 2015–2016: Sony α7 II

  • Europejski podróżny aparat kompaktowy: Sony Cyber-shot DSC-HX90/V

  • Europejski obiektyw do systemowych aparatów kompaktowych: Sony FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

  • Europejski smartfon multimedialny: Sony Xperia™ Z3+

Aż sześć produktów firmy otrzymało nagrody przyznawane co roku przez EISA (European Imaging and Sound Association) — największą europejską organizację zrzeszającą wydawców multimediów. EISA jest znana z fachowych analiz oraz ocen szeregu kategorii produktów i cieszy się dużym zaufaniem. Sześć nagród przyznanych Sony świadczy więc o stałym dążeniu firmy do tworzenia autentycznie innowacyjnych produktów, które łączą styl z formą.

Europejska podstawa z głośnikami roku 2015–2016: Sony HT-XT3

Podstawa z głośnikami Sony HT-XT3 zaskakuje jakością dźwięku. Jest wyposażona w rozbudowany zestaw funkcji sieciowych, a jej smukła, stylowo wyglądająca obudowa wytrzyma obciążenie telewizorem o wadze do 50 kg, z ekranem do 65″. Imponujące brzmienie to zasługa koncentrycznych głośników ze stożkowymi membranami wzmacnianymi włóknem szklanym. Za zapewnienie mocnego basu odpowiadają natomiast dwa skierowane do dołu głośniki niskotonowe. Użytkownik ma również do dyspozycji szeroki wachlarz gniazd i technologii łączności: HDMI, Ethernet, Wi-Fi, USB, Bluetooth, NFC czy zgodność z Google Cast. Urządzenie obsługuje wiele formatów dźwięku o wysokiej rozdzielczości, takich jak Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, FLAC, WAV i DSD. Zaawansowane funkcje sieciowe umożliwiają integrację podstawy z większym, obejmującym wiele pomieszczeń zestawem audio obsługiwanym za pomocą aplikacji Sony SongPal. Poza znakomitym brzmieniem i bogatym wyposażeniem podstawa ma jeszcze jedną ważną zaletę: atrakcyjną cenę.

Nagroda „European Design TV” roku 2015–2016: Sony KD-65X9005C

Nieczęsto zdarza się, by telewizor wzbudzał zachwyt jeszcze przed włączeniem. Do tej nielicznej grupy należy model Sony 65X9005C, który urzeka niepowtarzalną stylistyką. 65-calowy ekran jest wprost niewyobrażalnie smukły: w najcieńszym miejscu ma zaledwie 4,9 mm grubości. Innowacyjne rozwiązanie montażowe z opracowanym przez Sony pionowym systemem przepływu powietrza umożliwia instalację telewizora na ścianie w taki sposób, że jego ekran praktycznie nie odstaje od podłoża. Urządzenie można także ustawić na eleganckich podstawkach z aluminium, rozmieszczając je w małej lub dużej odległości. Atuty tego modelu nie ograniczają się jednak do wzornictwa: połączenie ekranu o rozdzielczości 4K Ultra HD z unikatową technologią Sony Triluminos Display gwarantuje ostry obraz o bogatej kolorystyce i imponującym wyglądzie. Dzięki platformie Android TV wszystkie funkcje są finezyjnie prezentowane na jednym ekranie.

Europejski profesjonalny systemowy aparat kompaktowy: α7 II

Model α7 II to lekki, systemowy aparat kompaktowy, który ze względu na prawdziwie profesjonalną jakość i ogromny potencjał stanowi poważną konkurencję dla lustrzanek cyfrowych. Jego pełnoklatkowy przetwornik obrazu o rozdzielczości 24 milionów pikseli wyróżnia się bardzo szerokim zakresem dynamicznym i zapewnia niski poziom szumów przy dużych czułościach ISO. Za szybkie i dokładne ustawianie ostrości odpowiada hybrydowy system AF. Bez porównania lepsze niż w poprzednim modelu działanie i wrażenia przy użytkowaniu są zasługą korpusu ze stopu magnesu oraz nowego uchwytu. Wbudowany 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu oddaje nieocenione usługi podczas zdjęć z ręki, zwłaszcza przy większych ogniskowych i dłuższych czasach migawki. Połączenie wszystkich tych cech sprawia, że α7 II stanowi poważną alternatywę dla pełnoklatkowej lustrzanki cyfrowej.

Europejski podróżny aparat kompaktowy: Sony Cyber-shot DSC-HX90/V

Sony Cyber-shot DSC-HX90/V to najmniejszy na świecie[i] aparat kompaktowy o dużej krotności zoomu, w którym zastosowano zintegrowany wizjer elektroniczny. Jego obiektyw Zeiss Vario-Sonnar T* ma zakres ogniskowych będący odpowiednikiem 24–720 mm, który umożliwia wykonanie każdej fotografii podróżniczej. Elektroniczny wizjer pozwala robić zdjęcia aparatem trzymanym przy oku. Bardzo przydaje się przy dużej jasności — a po użyciu można go wsunąć do wnętrza korpusu. Twórcze fotografowanie z nietypowych perspektyw ułatwia odchylany o 180° ekran LCD. Nagrywanie ujęć wideo jest możliwe w formacie 1080/60p, który zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu. Całości dopełniają technologie Wi-Fi i NFC, a w modelu HX90V również wbudowany odbiornik GPS[ii]. Oto znakomity aparat podróżny o kieszonkowych wymiarach, który można zabrać dosłownie wszędzie.

Europejski obiektyw do systemowych aparatów kompaktowych: Sony FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

Model Sony FE 90 mm F2,8 Macro G OSS śmiało można zaliczyć do ekstraklasy obiektywów tego typu. Potwierdzają to jedne z najlepszych wyników, jakie kiedykolwiek uzyskali w testach eksperci EISA. Odwzorowywany obraz ma nadzwyczajną ostrość — nawet w rogach kadru przy maksymalnym otworze przysłony. Wyróżnia się ponadto minimalnymi poziomami dystorsji i aberracji chromatycznej. Atrakcyjny wygląd zdjęć to również zasługa dużego poziomu kontrastu. Przy ustawieniu F2,8 kołowa przysłona zapewnia piękny efekt „bokeh” z płynnymi przejściami tonalnymi. Dodajmy do tego jeszcze solidną konstrukcję, ciche nastawianie ostrości i efektywną, optyczną stabilizację obrazu — i mamy obiektyw o naprawdę najwyższej jakości.

Europejski smartfon multimedialny: Sony Xperia™ Z3+

Smartfon Sony Xperia Z3+ w niepowtarzalny sposób łączy stylowy wygląd z uniwersalnością i trwałością. Jego obudowa ma zaledwie 6,9 mm grubości, a mimo to jest wodoodporna i pyłoszczelna[iii]. Imponująco przedstawiają się możliwości multimedialne: urządzenie wykonuje znakomite zdjęcia, nagrywa szczegółowe ujęcia wideo 4K i odtwarza nagrania o wysokiej rozdzielczości. Nowy, 5-megapikselowy przedni aparat z szerokokątnym obiektywem 25 mm znakomicie nadaje się do grupowych selfie. Ulepszony główny aparat działa szybciej i zapewnia lepsze rezultaty przy słabym oświetleniu. Sekcja odtwarzacza audio jest całkowicie zgodna z nagraniami o wysokiej rozdzielczości. Zapewnia także automatyczne dostosowanie ustawień reprodukcji do każdych podłączonych słuchawek. Na wzmiankę zasługuje też wydajność akumulatora Sony: po naładowaniu wystarcza on nawet na dwa dni[iv].

[i] Wśród aparatów kompaktowych z zoomem optycznym 30-krotnym lub większym, dotyczy dnia wprowadzenia produktu na rynek

[ii] W odbiornik GPS wyposażony jest wyłącznie model DSC-HX90V, nie DSC-HX90

[iii] Smartfon Xperia Z3+ jest wodoodporny i chroniony przed pyłem, można go więc używać w deszczu i myć pod bieżącą wodą — należy jednak pamiętać o dokładnym zamknięciu wszystkich gniazd i dostarczonych osłon. Urządzenia nie wolno natomiast całkowicie zanurzać w wodzie, narażać na kontakt z napojami bądź na działanie wody słonej lub chlorowanej. Użytkowanie urządzenia w niewłaściwy sposób spowoduje utratę gwarancji. Urządzenie spełnia wymagania dla stopnia ochrony IP65/68. Dalsze informacje można znaleźć pod adresem http://support.sonymobile.com/gb/dm/waterproof. Uwaga: smartfon Xperia jest wyposażony w niezamykany port USB, który służy do podłączania innych urządzeń i do ładowania. Przed ładowaniem port USB musi całkowicie wyschnąć.

[iv] Pomiaru czasu pracy akumulatora dokonano zgodnie z profilem wykorzystania smartfona zdefiniowanym we wrześniu 2014 r. przez Sony Mobile Communications AB. Profil ten odzwierciedla sposób wykorzystania smartfona przez typowego, aktywnego użytkownika i obejmuje szereg sposobów użycia, w tym między innymi telefonowanie, pisanie/czytanie wiadomości tekstowych, przeglądanie Internetu, korzystanie z serwisów społecznościowych, granie, słuchanie muzyki, fotografowanie, przeglądanie obrazów, oglądanie materiałów wideo z Internetu oraz nagrywanie i odtwarzanie ujęć wideo.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net

źródło: Sony