Zaprojektowano na Surface

Microsoft uruchamia platformę „Designed on Surface”

Microsoft udowadnia, że Surface w rękach artystów potrafi zdziałać małe dzieła sztuki. Właśnie została uruchomiona platforma „Designed on Surface”, w ramach której prezentowane są prace stworzone przez artystów na Surface Pro 4. Udział w akcji wzięli twórcy i miłośnicy sztuki z 17 miast i 12 państw, którzy przez 5 tygodni tworzyli wyjątkowe murale, wykorzystując w swojej pracy właśnie urządzenia Microsoft. Prace lokalnych artystów można już oglądać pod adresem www.microsoft.com/surface/en-us/art oraz na nowym profilu Surface na Instagramie.

Melbourne, Sydney, Bruksela, Hong Kong, Paryż, Berlin, Monachium, Tokio, Shibuya, Lizbona, Kuala Lumpur, Singapur, Madryt, Taipei, Austin, Nowy Jork i Long Beach. To właśnie artyści z tych miast wzięli udział w akcji Microsoft i tchnęli nowy koloryt w życie swoich społeczności, upiększając jej otoczenie wyjątkowo estetycznymi muralami, które w zamyśle lokalnych artystów mają ucieleśniać ducha tych miejsc oraz stanowić inspirację dla miejscowych społeczności. Wszystko w myśl hasła „Do Great Things”, towarzyszącego kampanii Surface na całym świecie.

Wśród artystów znaleźli się tacy twórcy jak: Dave Persue, Odeith, Wonderlust, Frankie Cihi, Ink and Clog, Jasper Wong oraz wielu innych. Każda z grafik, które wspomniani artyści stworzyli korzystając z pióra Surface Pen, została następnie przeniesiona na ścianę za sprawą lokalnych artystów graffiti.

Poprzez tę akcję Microsoft udowadnia, że Surface Pro 4 to urządzenie dedykowane nie tylko do codziennych zadań biznesowych i pracy mobilnej. Z powodzeniem sprawdza się również w pracy twórczej, a zwłaszcza malowaniu cyfrowym, które obecnie jest jedną z ciekawszych dziedzin rozwijanych w ramach sztuki nowoczesnej. Prace powstałe na Surface naprawdę mogą cieszyć oko – mówi Dominik Sołtysik, Surface Category Lead w polskim oddziale Microsoft – Surface to sprzęt skonstruowany z myślą o twórcach, którzy mogą czerpać pełnymi garściami z możliwości, jakie oferują dzisiaj nowe technologie. Dzięki nim profesjonaliści mogą wykonywać swoją pracę w bardziej efektywny sposób. Pióro Surface Pen to następca narzędzi używanych dotąd przez grafików i ilustratorów, który otwiera przed nimi zupełnie nowe możliwości swobodnego przekształcania obrazów. Zapewnia też naturalne doświadczenie rysowania i pisania, a dzięki 1 024 poziomom nacisku umożliwia tworzenie projektów z największym stopniem precyzji spośród urządzeń dostępnych na rynku. Dodajmy do tego jeszcze wymienne końcówki do Surface Pen, a przekonamy się, że to narzędzie z powodzeniem może zastąpić klasyczny ołówek czy pędzel – dodaje Dominik Sołtysik.

Osoby odwiedzające stronę www.surface.com/art oraz profil Surface na Instagramie będą mogły również zajrzeć za kulisy całej akcji „Designed on Surface” oraz przekonać się, jak w ciągu 5 tygodni postępowały prace nad muralami. Na dedykowanej akcji witrynie oraz profilu znajdą się także ciekawe wywiady z twórcami i artystami.

źródło: Microsoft