45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski pełen atrakcji dla biegaczy i kibiców

W przedostatni weekend września (23-24 września) ulice Warszawy zdominują biegacze. W sobotę odbędzie się Nationale-Nederlanden Mini Maraton. Z kolei w niedzielę ulicami Warszawy przebiegnie 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, czyli największa impreza biegowa w kraju. Z tej okazji sponsor tytularny wydarzenia – Nationale-Nederlanden przygotował dla biegaczy oraz kibiców wiele atrakcji, w szczególności tych związanych ze zdrowym trybem życia oraz regularną profilaktyką.

Dbanie o zdrowie to nie sprint, to maraton

Tegoroczny 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski zagwarantuje uczestnikom oraz kibicom nie tylko dużą dawkę emocji i sportowej rywalizacji, ale również liczne atrakcje reprezentujące fundamenty długofalowej troski o stan swojego zdrowia, która jest od wielu lat szczególnie bliska marce. Ponieważ Nationale-Nederlanden stale angażuje się w akcje społeczne promujące regularną profilaktykę zdrowotną, nie mogło ich zabraknąć również podczas maratońskiego weekendu.

Zdrowie zaczyna się od profilaktyki

Z okazji zbliżających się maratońskich zmagań, Nationale-Nederlanden po raz kolejny umożliwi Polakom wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych w specjalnie wyposażonym Medbusie. Odwiedzający mobilny gabinet będą mieli okazję wykonać USG piersi, jąder oraz tarczycy, jak również skorzystać z konsultacji dermatologicznej obejmującej dermoskopową ocenę znamion skórnych. Zapisy na badania będą przyjmowane na miejscu około 20 minut przed ich planowanym rozpoczęciem.

Zanim z badań skorzystają mieszkańcy stolicy, Medbus wyruszy w Polskę. Rozpocznie swoją trasę 20 września, odwiedzając 3 miasta – Nowy Sącz, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Kielce. Do stolicy powróci 23 września i będzie dostępny dla osób chcących wykonać badania przez cały maratoński weekend.

Dokładny harmonogram badań:

  • Nowy Sącz – 20.09 (środa) g. 11:00 – 19:00 – Rynek Główny
  • Ostrowiec Świętokrzyski – 21.09 (czwartek)  g. 11:00 – 19:00 – Rynek Główny
  • Kielce – 22.09 (piątek) 10:00 – 18:00 – Rynek Główny
  • Warszawa – 23.09 (sobota)  11:00 – 19:00 – Strefa kibica przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich)
  • Warszawa – 24.09 (niedziela) 8:30 – 16:30– Strefa kibica przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich).

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Biegacze, kibice oraz sympatycy sportu, którzy odwiedzą strefę Nationale-Nederlanden w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 22 oraz 23 września, czyli w dniach odbioru pakietów startowych, będą mieli okazję wykonać analizę składu ciała, a dokładniej aż 30 parametrów. Każda osoba, która weźmie udział w tym badaniu, otrzyma wynik w postaci karty pomiarów wraz z interpretacją eksperta fizjoterapeuty.

Szczególnie bliskie Nationale-Nederlanden są działania, związane z zachęcaniem do regularnej profilaktyki zdrowotnej i tym samym poprawianiem jakości życia Polaków. Angażując się w działania wokół Maratonu Warszawskiego, chcieliśmy połączyć wątek uprawiania sportu, który jest tak ważny w dbaniu o stan swojego zdrowia, z akcją, która ma zachęcić społeczeństwo do regularnych badań i potwierdzania zdrowia. W mobilnym Medbusie, jak też w strefie biegacza w Pałacu Kultury i Nauki zaoferujemy wszystkim chętnym możliwość przebadania się oraz sprawdzenia kondycji swojego ciała. To jednak nie wszystko. Wszystkich maratończyków ubezpieczymy też na wypadek uszkodzenia ciała (NNW). To ubezpieczenie niesie szczególną wartość dla wszystkich osób, które uprawiają sport, ponieważ zapewnia wypłatę dodatkowych pieniędzy w przypadku doznania kontuzji lub wypadku podczas biegu – Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Aktywność od najmłodszych lat

Zamiłowanie do sportu można w sobie rozwinąć w każdym wieku. Warto jednak uczyć również i dzieci, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna i jaki wpływ ma ona na stan ich zdrowia oraz samopoczucie. Dlatego też, w sobotę 23 września, odbędzie się 8. Nationale-Nederlanden Mini Maraton, który wystartuje z samego centrum Warszawy przy ul. Emilii Plater. Po biegu w punkcie Nationale-Nederlanden w obrębie Strefy Kibica, będzie można uczestniczyć w specjalnej olimpiadzie sportowej.

Zadbaj o zdrowie, dbając o emocje

Czym byłby Maraton Warszawski bez setek kibiców dopingujących biegaczy? Podczas kilkugodzinnego biegu będzie możliwość zagrzewania swoich bliskich do boju zarówno na trasie, jak i w miasteczku kibica, gdzie na wszystkich, w godzinach od 9 do 16, czekać będą liczne atrakcje. W Strefie Kibica marki przy Pałacu Kultury, będzie okazja do wykonania filmu slow-motion, bumeranga oraz standardowych zdjęć z gadżetami do przebrania w specjalnej fotobudce 360. Ponadto, na starszych kibiców będą czekać gadżety, a dla najmłodszych – dmuchaniec i dodatkowe atrakcje. Na trasie biegu zorganizowane zostaną również strefy kibica Nationale-Nederlanden. Jedna na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia z ulicą Świętokrzyską, druga – pod Hotelem Bristol.

Wierzymy, że  aktywność fizyczna, odpowiednio zbilansowana dieta, regularne badania i pozytywne nastawienie do życia, są kluczowe w długodystansowym myśleniu o zdrowiu. Dlatego od lat wspieramy inicjatywy, które promują zdrowy tryb życia, a idea biegów jako formy aktywności jest nam szczególnie bliska. Zbliżający się 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy motywować do zmian na lepsze, poprzez wykreowanie angażującej, otwartej przestrzeni, z mnóstwem dobrej zabawy, wspólnego spędzania czasu i jednoczesnego promowania zdrowego trybu życia oraz systematycznej profilaktyki – Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Wsparcie dla maratończyków

Za organizacją każdego wydarzenia zawsze stoi szereg osób i ogrom wykonanej przez nie pracy. Jedną z najważniejszych grup zaangażowanych w organizację Maratonu Warszawskiego są wolontariusze. Dlatego, podobnie jak podczas marcowego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, również i we wrześniu będą oni wspierać biegaczy w punktach odżywiania. Pierwszy z nich znajdzie się na 4,5 km biegu na Wybrzeżu Szczecińskim przy skrzyżowaniu z ulicą Sokolą, a drugi na Krakowskim Przedmieściu w okolicy skweru Hoovera na około 40 km trasy. W obu miejscach będą również Strefy Kibica Nationale-Nederlanden z DJ-em, saksofonistą oraz innymi atrakcjami.

#BiegamDobrze podczas Maratonu

W ramach Maratonu, Nationale-Nederlanden po raz kolejny angażuje się także w akcję społeczną #BiegamDobrze. Ubezpieczyciel ponownie dofinansowuje zbiórki wybrane przez maratończyków, stworzone przez nich w formie skarbonek online. Biegacze wspierają konkretną organizację, jednocześnie obierając cel biegowy, jaki zamierzają osiągnąć podczas Maratonu. Trzy skarbonki, które zbiorą najwyższą kwotę darowizn zostaną przez markę zasilone kwotami odpowiednio 15 tys. zł, 10 tys. zł oraz 5 tys. zł.

Zaangażowanie w działania społeczne to jeden z fundamentalnych obszarów naszej działalności. Dzięki ponownemu wsparciu #BiegamDobrze – największej biegowej akcji charytatywnej w Polsce, mamy możliwość niesienia pomocy finansowej organizacjom charytatywnym, które każdego dnia otaczają opieką i wsparciem potrzebujących. Przyłączając się do akcji, promujemy w społeczeństwie chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym, jednocześnie doceniając ogromne zaangażowanie i trud maratończyków biegnących ponad 40 kilometrowy dystans w słusznej sprawie – Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

ŹRÓDŁONationale-Nederlanden