Aegon wspiera przedsiębiorczość osób starszych

Aegon został partnerem programu Silver Starters, wspierającego przedsiębiorczość osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.

Program Silver Starters, organizowany na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, jest skierowany do osób, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia i chcą zdobyć wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy programu wezmą udział w 8-tygodniowym szkoleniu złożonym z kursów stacjonarnych oraz e-learningowych. W trakcie całego projektu zapoznają się oni z zagadnieniami dotyczącymi: tworzenia własnego pomysłu na biznes, komunikacji z klientem, promocji, podstaw marketingu oraz wieloma innymi. Na zakończenie zaprezentują przed ekspertami przygotowane przez siebie pomysły na biznes, które zostaną poddane ocenie.

Chętni do udziału w programie przez prawie 3 miesiące mogli zgłaszać swoje pomysły na własny biznes. Ostatecznie w programie weźmie udział niemal 40 osób wyłonionych w wyniku selekcji zgłoszonych projektów. Uczestnicy będą nie tylko zdobywać nową wiedzę, ale również pod okiem mentorów, wśród których są doświadczeni eksperci ze świata biznesu, dopracują swoje plany biznesowe.

Nabywając nową wiedzę, uczestnicy szkolenia będą mieli nie tylko lepszą orientację w zagadnieniach rynkowych, ale także szansę na rozwinięcie nowych umiejętności, które być może zachęcą ich do założenia własnego biznesu.

Aegon jest jedną z największych światowych grup finansowych oferujących ubezpieczenia na życie i programy emerytalne. Centrum Długowieczności i Emerytur Aegon każdego roku opracowuje i publikuje raport dotyczący przygotowania emerytalnego osób w 15 krajach świata, w tym w Polsce. Tematy związane z emeryturami i aktywnością w podeszłym wieku są zatem obecne we wszystkich obszarach działalności firmy.

W wyniku zmian demograficznych zmienia się nasze spojrzenie na emeryturę. Żyjemy coraz dłużej, więc będziemy spędzać na niej coraz więcej czasu. Będzie to także bardziej aktywny etap życia, w którym będziemy chcieli nadal uczestniczyć w życiu społecznym, utrzymywać relacje z innymi, ale również pracować. Własny biznes może być jednym ze sposobów na utrzymanie aktywności zawodowej również w późniejszym wieku. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się zostać partnerem programu Silver Starters, którego zadaniem jest pokazać, że na rozpoczęcie własnej działalności nigdy nie jest za późno – mówi Arkadiusz Chmurzyński, Dyrektor Marketingu i e-Commerce w Aegon.

Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowej sieci Innowacji EIT Heath. Aegon jest również partnerem programu w Holandii, gdzie organizatorem jest Centrum Medyczne Uniwersytetu w Lejdzie.

ŹRÓDŁOAegon